MERSİN HABERLERİ

Silifke Belediyesi Kendi Asfaltını Üretiyor

IHA
26.10.2015 - 10:53Son Güncelleme : 26.10.2015 - 10:54

SİLİFKE BELEDİYESİ KENDİ ASFALTINI ÜRETİYOR

IHA

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ilçe genelindeki yol çalışmaları için kendi asfaltlarını kendilerinin ürettiğini, böylece daha ucuza mal edip kaliteli hizmet sunmaya devam ettiklerini söyledi.
Sıcak bitüm asfalt ile değişik boyutlarda çakılların karıştırılarak yol kaplama malzemesi olarak hazır hale getirildiği "asfalt plent" tesisinin, önem verdikleri yatırımlar arasında yer aldığını belirten Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve nihayete eren bu çalışmayla, artık kendi asfaltımızı kendimiz üretiyoruz. İlçemiz genelinde yeni yapılan ve bozulan yollar için kullanılan asfalt üretimini bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla üçte bir oranda arttırarak şantiyemizde üretilen asfaltımızı 88 mahallemizde de kullanmaktayız. Bu sezonda yayla konumunda ki yüksek yerleşim mahallelerimize ağırlık vermiş olup, şehir merkezimiz ile sahil kesimde ki mahallelerimizde de asfalt çalışmalarına yer yer devam ettik. Yol sorununu büyük oranda çözmekle birlikte aciliyete göre çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Silifke Belediyesi Fen İşleri Birimine bağlı teknik ekiplerin, asfalttaki kalite kontrolüne büyük önem verdiklerini Turgut, "Silifke herkesin bildiği gibi 2693 kilometrekarelik bir alana sahip olup, Tarsus ve Mut ilçelerinden daha büyüktür. 117 bin nüfusa sahip ilçemizde 88 mahallemize de eşit hizmet götürmek için çalışıyoruz. Buna bağlı yol sorunumuzu da kendi ürettiğimiz asfalt sayesinde asgari boyuta indirmiş olacağız. Böylece köylerden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerimizin en ücra köşelerine kadar asfalt çalışmalarını ulaştırıp, kentimize rahat ve konforlu bir ulaşım imkanı getireceğiz. Asfaltta kullanılacak malzeme seçimi ve kullanılacak malzeme miktarları titizlikle takip ediliyor. Bu kalitenin sürekliliği arz etmesi ve yollarımıza kaliteli asfalt yapılması için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Silifke Belediyesi Kendi Asfaltını Üretiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 10 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Silifke Belediyesi Kendi Asfaltını Üretiyor haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:00
  • Guneş
   06:42
  • Öğle
   13:09
  • İkindi
   16:36
  • Akşam
   19:14
  • Yatsı
   20:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı