MERSİN HABERLERİ

Şili'den Mersin firmalarına yatırım daveti

DHA
28.04.2017 - 16:23Son Güncelleme :
DHA

MERSİN’de iş dünyası ile bir araya gelen Şili Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Jose Manuel Silva, Türk yatırımcıları ülkesine davet etti.
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MTSO), düzenlediği ülke tanıtım toplantısına Şili Ankara Büyükelçisi Jose Manuel Silva ve Şili Ticaret Ofisi Direktörü Özge Tüysüzoğlu Garate katıldı. Toplantıda konuşan Büyükelçisi Sılva, ülkesinin genel yapısı hakkında bilgi verdi. Türk havacılık işletmeleri arasındaki TAV’ın, Şili’nin başkentindeki Arturo Merino Benitez Santiago Uluslararası Havalimanı’nın terminal binasında iki özel yolcu salonu işleteceğini vurgulayan Sılva "Bu ticaret açısından çok önemli bir gelişmedir. Ticaretin artmasına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
MTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Maya ise iki ülke arası ticari ilişkilerin bugünkü durumuna değinerek, "Latin Amerika pazarında önemli ticari ilişkimiz olan Şili ile ticaretimizin karşılıklı olarak artması için bugün bu toplantıya ev sahipliği yapıyoruz" diye konuştu. Ardından söz alan Şili Ticaret Ofisi Direktörü Garate ülkesinin yatırım olanakları hakkında bilgi verdi.

MERSİN, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Şili'den Mersin firmalarına yatırım daveti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şili'den Mersin firmalarına yatırım daveti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı