« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Silahım sevgi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İkinci Grup'un dibine demir atan, herkesin ‘‘düştü’’ gözüyle baktığı Y.Turgutlu'ya can veren Özüsakız, 16 haftada toplanan 7 puana sadece 3 maçta ulaştı

UMUTLAR YEŞERDİ

Y.Turgutlu'da dört hafta önce göreve başlayan ve üç maçta yedi puan çıkaran Teknik Direktör Tayfun Özüsakız, düşme kabusu yaşayan camianın kurtuluş umutlarını yeşertti. 16 maçta sadece yedi puanla yetinen kırmızı-siyahlı ekibe can veren Özüsakız, futbolun bir tutku olduğunu, sevgiyle sağladıkları bütünleşme sayesinde yeni bir kimlik kazandıklarını söyledi.

CANIMIZ ÇIKMADI

Yeni transferlerden sadece Kırklareli'den alınan Metin'in forma giydiğini, Kemal (Zonguldak), Duygu (Ağrı), Bahadır'ın (Kartal) henüz hazır olmadığını belirten Özüsakız, ‘‘Yönetici, futbolcu, teknik kadro arasındaki futbol sevgisi, puanlara yansıdı. Onurumuzla, Fair-Play kuralları içinde, futbolu güzelleştirerek mücadeleyi sürdüreceğiz. Daha canımız çıkmadı’’ dedi.

ÇOK UMUTLUYUM

Klasman Grubu mücadelesinden çok umutlu olduğunu vurgulayan Özüsakız şöyle konuştu: ‘‘60 gün ara var. İyi bir hazırlıkla, takım daha iyi oturacak. Bir santrfor, bir de çok yönlü orta saha oyuncusu alacağız. Golcü bulduk, ama isim açıklamamız sakıncalı olur. Futbolseverlerin karşısına koşan, mücadele eden, iyi niyetli bir ekip kimliğinde çıkacağız.’’

Bedavacı sıkıntısı

Y.TURGUTLU yönetimi, bedavacılar yüzünden çok sıkıntılı. Y.Nazilli maçında 1634 biletli seyirciden 1 milyar 625 milyon lira gelir elde eden kırmızı-siyahlılar, 1 milyar 764 milyon tutan masraflar yüzünden 139 milyon lira zarar etti. Maçı üç bin kişinin izlediğini belirten yöneticiler, stat girişinde daha sıkı önlemler alınacağını açıkladı. Deplasmandaki İzmirspor maçının hazırlıklarını Fidanlık Tesisleri'nde sürdüren futbolculara hafta sonunda, 100'er milyon dağıtılacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz