Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Silah karşıtı ünlüler kara listede

  Hürriyet Haber
  29.10.2003 - 11:02 | Son Güncelleme: 29.10.2003 - 11:02

  Silaha karşı olduklarını her platformda dile getiren ve aralarında Julia Roberts, Sarah Jessica Parker, Britney Spears, Michelle Pfeiffer gibi isimlerin bulunduğu ünlüler, kara listeye alındı. İnternetteki ''imdb'' sitesinin haberine göre, ABD Ulusal Silah Derneği (National Rifle Association-NRA), üyelerine silahlara karşı olan ünlüleri boykot etmeleri tavsiyesinde bulundu.

  Julia Roberts, Oprah Winfrey, Sarah Jessica Parker, Britney Spears, Michelle Pfeiffer, Russell Simmons, Harvey Weinstein ve Jerry Seinfeld'in de bulunduğu 19 sayfalık listede çok sayıda ünlü, yazar, dini kuruluş, gazeteci ve sanatçı yer alıyor.

  NRA Başkanı Wayne Lapierre, bunun bir ''kara liste'' olmadığını iddia ederek, ''Sadece üyelerimizin hangi ünlülerin ve kuruluşların bize karşı olduklarını bilmelerini istedik. Tabii, üyelerimiz de artıkonları desteklemek istemeyecektir'' açıklamasında bulundu.
  Kuruluşun başkanlığını daha önce ünlü aktör Charlton Heston yürütüyordu. Aktör, ilerlemiş rahatsızlığı nedeniyle bu görevi bırakmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı