Sikorsky'nin yatırımı tamam

Hürriyet Haber
04.02.2011 - 11:59 | Son Güncelleme:

Sikorsky, kurucu ortağı EA Havacılık olan Eclipse Aerospace'ye yaptığı sermaye yatırımını tamamladı.

Bu ortaklıkla Eclipse Aerospace ayrıca Sikorsky’nin küresel tedarik zinciri ve parça dağıtım sistemi gibi geniş altyapı imkanlarından da faydalanma olanağına sahip oluyor.

Eclipse Aerospace’in kurucu ortaklarından olan EA Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Ekim Alptekin,  sermaye yatırımını şöyle değerlendirdi:

“Bu ortaklık Türk girişimciliğinin son yıllarda ne kadar geliştiğinin bir kanıtıdır. Türk sermayesiyle tekrar hayata gecen Eclipse, Sikorsky'nin de desteğiyle üretime geçip pazarını hızla büyütecektir. Havacılık dünyasında yeni bir dev oluşuyor.”

Sikorsky Strateji ve Sinerjiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mark Cherry de, "Eclipse Aerospace yönetimi Sikorsky’nin kaliteli ürün ve müşteri hizmetlerinin önemi konularındaki tutkusunu paylaşıyor. Bu sermaye yatırımını yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ve Eclipse’le birlikte çalışmaya başlamak ve çift motorlu çok hafif jetini üretme planlarına destek vermek için sabırsızlanıyoruz" dedi.

Eclipse Aeropspace hali hazırda çift motorlu Eclipse 500 uçaklarının upgrade işlemlerini gerçekleştiriyor ve sahiplerine teslim ediyor.

Dünyanın ilk çift motorlu çok hafif jeti olan Eclipse 500, uygun fiyatı ve operasyonel kabiliyetleri ile en çok tercih edilen hafif jet olmaya devam ediyor. En yakın rakibinden yüzde 40 daha az yakıt harcayan Eclipse 500 şu anda dünyada 260 kişi tarafından kullanılıyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı