« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sıkıntılar Pastor'u güçlendirecektir

Takımın icra kurulu başkanı Toto Wolff, Pastor Maldonado'nun yaşadığı zorluklar ve talihsizliklerin, kendisini daha iyi bir pilot yapacağını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Venezuela'lı pilot bu sezon İspanya Grand Prix'inde Fernando Alonso'nun önünde zafer elde ederek, 2004 sezonu sonrasında takımına ilk yarış galibiyetini getirmişti.

turkiyef1.com'un haberine göre, bu yarıştan sonra henüz puan yüzü göremeyen Venezuela'lı pilot, pek çok yarışta kazalara karışarak aldığı cezalar ve puansız tamamladığı yarışlarla kötü bir döneme girdi.

Wolff'a göre Maldonado için düşüşün başlangıcı, Monako GP'deSergio Perez ile kazasıyla başladı.

"İnanılmaz bir saf yeteneğe sahip. Çok hızlı. Oldukça da iyi birisi ki bu gibi işlerde böyle olmak önemli bir özellik. Yeni jenerasyon pilotlar böyleler sanırım. Yarışta bazı konularda zorlanıyor gibi görünüyor. Monako'da küçük ve aptalca bir hata yarışını berbat etti ve bir çığa dönüştü. Sanırım artık burasının GP2 olmadığını anladı ve yaklaşımını değiştirdi."

"O akıllı bir adam ve bunlardan gereken dersi çıkaracaktır. Zor bir durumda olduğunu anlıyor ve eminim üstesinden gelecektir. Bundan %100 eminim."

"Ayrton Senna'nın kariyerinin başlangıcını hatırlayın. Kimse ona yaklaşmak istemiyordu. O günlerde bu kadar çok grid cezaı verilmezdi ancak eğer verilseyi (gülerek) pek çok yarışa muhtemelen on sıra geriden başlamak zorunda kalırdı."

2013 sezonu için pilot kadrosunun belirlenmesi gerektiğini belirten Toto Wolff, bunu yaparken pilotlarını da etkilemek istemediklerini ifade etti.

"Bir şey söylemek için henüz çok erken. Elbette bu konuya farklı açılardan bakıyoruz. Ancak pilotlarımızı olumsuz etkilememek için bu konuda ne istediğimize karar vermek için bir ay kadar beklemeyi tercih edeceğiz. Sezon bitmeden belliolur mu bilmiyorum. Fakat bu insanların hep ilgisini çeken bir konu olmuştur. Bu konuyu biz de çok fazla uzatmak istemiyoruz. "


Bunları da Beğenebilirsiniz