« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sıkıntı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hasan YILMAER

Samsun'da darbe yiyen Fenerbahçe, Karabük'te iki seksen uzandı. Murat'ın yerine Moshoeu'yi, onun alanına da Sergen'i alarak oyuna başlayan Fenerbahçe, alışılmış oyununu tutturamadı. Karabük de Samsun'un aldığı puana heveslenip, önce yıldırma taktiklerine başvurdu ama bunda abartılı olunca Mehmet kırmızı kart görüp takımını 10 kişi bıraktı. Ancak, bu durum Fener'in işine yaramadı. Moshoeu yerinde olmayıp oyuna gerekli katkıyı yapamayınca Fener, freni basılmış araç gibi ağır kaldı.

İlk devrede üstüste kazanılan kornerler sonuç vermedi. Oyuna ilk 11'de başlayan Sergen de istenilen hızda olmayınca yeterli etkiyi yapamadı. Maç, ortada sıkışan ve ışık vermeyen bir oyun olarak kaldı.

İkinci devrenin başında atılan sis bombaları oyunu tehlikeye soktu. Fener kalesi önünü kaplayan duman, bir anda gözgözü görmeyen bir hal alınca Karabüklü futbolcular kararlamasına vurdular. Gelen top kaleyi bulsa, akıl almaz bir sonuç doğabilirdi. Oyun 3 dakika durdu.

Boliç umut oldu!

Fenerbahçe, 55'inci dakikadan sonra pabucun pahalı olduğunu anlayıp hareketlendi ama Mustafa'nın geriye oyunu, Tayfun'un akın yollarını tıkaması üzerine Löw, 60'ıncı dakikada umut diye Boliç'i oyuna soktu ama o da eski golcülüğünden uzaktı.

Fenerbahçe oyunu Karabük alanına yıktı ama bir sonuç alamadı. Bu oyun için, liderle sonuncu arasında kıyaslama yapılırsa sonuncunun liderden çok daha etkili olduğu ve 10 kişiyle anasının ak sütü gibi helal bir puan kazandığını söyleyebiliriz. Fenerbahçe bu sonuçla çok büyük sıkıntı yarattı.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz