Gündem Haberleri

  Sıkı takipti, aklıma Prenses Diana geldi

  ANKARA
  27.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, kaset skandalının ardından dün ilk kez TBMM’ye geldi.

  Evinden kendi kullandığı 1997 model Fiat Marea otomobille ayrılan ve yol boyunca gazetecilerin takibi nedeniyle tehlikeli anlar yaşayan Baykal, “Prenses Diana aklıma geldi, nasıl gittiğini anladım” dedi.

  Basın ordusu karşıladı

  Baykal’ı Meclis’e gelişinde TBMM Basın Kapısı’nın önünde çok sayıda gazeteci karşıladı. Meclis kulisinde milletvekilleriyle sohbet eden Baykal, gazetecilerin yol boyu takibi üzerine şu değerlendirmeyi yaptı:

  “Sükunetle kafamı dinleyerek giderim diye düşündüm. Ama yolda çok ciddi tehlikeler atlattık. Gazeteci arkadaşlar tam çıkışın önünde çekmeye çalıştılar, maşallah deneyimli şoförler. Sağdan biri giriyor, soldan biri giriyor. Aklıma Prenses Diana geldi. Diana’nın nasıl gittiğini anladım yani. Üç araç, üçü birden çekiyor. Ben kaçmaya çalışıyorum, o da risk oluyor. ‘Yapmayın, bir kaza geçireceğiz şimdi’ dedim. Millet de bir kaza bekliyor zaten. Neyse kazasız belasız geldik.”

  Meclis’e girişinde açıklama yaparak, Habertürk’te yayınlanan 340 bin dolara yat aldığına ilişkin haberi yalanlayan Baykal, şunları söyledi:

  Tekne almadım

  “Bu çılgın bir senaristin senaryosu olarak dahi şaşırtıcı sayılması gereken bir iş. Asparagas demek yetmez buna. Hiçbir zaman ‘Bir yatım olsa’ özlemini, umudunu, hayalini, özentisini taşımadım. Benim hayatımda hiçbir zaman böyle bir tekneye ayıracak 340 bin dolarım olmadı. ‘Parayı taşıdı’ dediği kişiyi kesinlikle tanımıyorum. Bunlar deli saçması, abuk sabuk laflar. Kayıtsız şartsız özür dilemelidir. Somut, net, tartışma götürmez gerçeği ifade ediyorum. Hukukçularıma da talimat verdim.”

  Denizin hakkını verelim

  İnsanların helal parasıyla yat alıp deniz zevkini yaşamasına karşı olmadığını da vurgulayan Baykal, “Türkiye’nin denize açılmasında yarar var. Ne kadar çok insan denizlere açılırsa, denizin hakkını verirse o kadar iyi olur. O kadar büyük zenginlik olur” dedi. Baykal, “En iyi yat, arkadaşının yatıdır’ derler. Üstelik ben bunu da biliyorum yani. Bu ilkeden de haberim var” esprisiyle güldürdü.

  Arabasını kendi kullandı

  CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal, kaset skandalının ardından dün ilk kez TBMM’deydi. Baykal, Meclis’e kendi kullandığı 1997 model Fiat Marea marka otomobille geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, daha sonra muhalefet kulisinde milletvekilleriyle oturdu. Baykal’ı, Basın Kapısı’nda Yılmaz Ateş, Osman Kaptan, Nur Serter, Atilla Emek, Zekeriya Akıncı, Tayfur Süner, Halil Ünlütepe, Ali Rıza Öztürk karşıladı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı