« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şikeye karışanlar genel kurula gelmesin

Altay Kulübü, TFF’ye gönderdiği ihtarnamede, 26 Ocak’ta Ankara’da yapılacak Olağanüstü Genel Kurul ile ilgili yasal uyarıda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRK futbolunda gözler, 26 Ocak Perşembe günü yapılacak olan TFF Genel Kurulu’na çevrildi. Şike ve teşvik primi olaylarına karışanlarla ilgili kararın alınacağı toplantı öncesi geçen sezon bir alt kümeye düşen kulüpler de seslerini çıkarmaya başladı. Altay Kulübü, İzmir 3. Noter’i kanalıyla TFF’ye ihtarname göndererek, 26 Ocak’ta yapılacak genel kurulla ilgili  yasal uyarıda bulundu:

Hukuken yok sayılmalıdır

“Şike ve teşvik primi olaylarına karışan, iddianamelerde adı geçen kişilerin ve kulüplerin genel kurula gelip, konuyla ilgili karar vermeleri hukuki olarak kabul edilemez. Böyle bir grubun vereceği karar, hukuken yok hükmünde sayılmalıdır. Olağanüstü genel kurulun gündeminde, şike ve teşvik olaylarından zarar gören, küme düşen ve sıralaması değişen mağdurlarla ilgili çalışmanın olmaması dikkat çekicidir. Genel kurulun iptali, ilgililer hakkında tazminat davası açma ve görevi kötüye kullanma konularında müracaat haklarımızı saklı tuttuğumuzu, kulüplerin mağduriyetlerinin giderilmemesi halinde yasal haklarımızın takipçisi olacağımız hususlarını ihtar ve ihbar ederiz.”

Dava sonucu beklenmeden küme düşürülsünler

GEÇEN sezon Süper Lig’den Bank Asya 1.Ligi’ne düşen kulüplerden biri olan Bucaspor,  TFF’nin perşembe günü yapacağı Olağanüstü Genel Kurulu öncesi bir açıklama yaptı:  “Ceza davası sonucu beklenmeksizin, futbol disiplin hukuku ve talimatlar işletilmeli, şike ve teşvik primine adı karışan bütün kulüpler derhal küme düşürülmelidir.” Yapılan açıklamada ayrıca, “TFF genel kurulunun ve TFF başkanlığının görevi şikecileri değil mağdurları korumaktır, yayıncı kuruluşu değil ülke futbolunu kurtarmaktır” ifadelerine yer verildi.

Şike soruşturmasında adı geçen 8 kulüp

FENERBAHÇE
BEŞİKTAŞ
TRABZONSPOR
SİVASSPOR
MANİSASPOR
İSTANBUL BŞB
MERSİN İY
GİRESUNSPOR


Bunları da Beğenebilirsiniz