« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Şikede zaman aşımı olmaz'

Sporda şiddet, şike ve haksız rekabet iddialarını inceleyen TBMM Araştırma Komisyonu'na bilgi veren eski Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, “Futbolda şike ve teşvik var deniliyor. Bununla ilgili zaman aşımı kaldırılmalı” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ankara Milletvekili Haluk İpek başkanlığında toplanan TBMM Araştırma Komisyonu üyelerinin sorularını 2 saat 15 dakika süren toplantıda cevaplayan Haluk Ulusoy, toplantı bitiminde yaptığı açıklamada, “Türk Futbolu ile ilgili olarak son yıllarda ortaya atılan iddialarla ilgili olarak bir komisyonun kurulması benim açımdan da oldukça önemli” diye konuştu.

Futbolla ilgili kesimlerin çeşitli organlarında konuşulan çeşitli konularla ilgili olarak komisyona bilgi verdiğini ifade eden Ulusoy, “Böyle bir komisyonun kurulması çok önemli. Ben bildiklerimi onlara anlattım. Ayrıca bir de isteğim oldu. Futbolda şike de teşvik de var deniliyor. Bununla ilgili olarak yönetmeliklerde zaman aşımı var. Şikede 1 yıl, teşvikte ise 2 yıl süreyle araştırma yapılabiliyor. Ben bu zaman aşımının kaldırılması gerektiğini anlattım. Aradan 15 yıl geçse bile belge varsa araştırma yapılabilmeli” dedi.
 
Ulusoy, “Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören 11 puan öndeyken şampiyonluğumuz nasıl engellendi araştırılsın” şeklindeki açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz? şeklindeki soruyu “Beşiktaş'ın şampiyonluğu nasıl kaçırdığı kendi camialarında sorgulanmalı. Öncelikle kendi içlerinde araştırma yapsınlar. Ne ben, ne benden önceki, ne de şu andaki hiçbir federasyon şampiyonu belirleyemez. Böyle işlere girmez” diye yanıtladı.
 
"HERKES LÜTFEN DEYİP DURUYOR"

  
Eski Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, görevdeki federasyon yönetiminin henüz kaydedeğer işlere imza atmadığını ifade ederek, ”Futbol Federasyonu'nun çalışmaları ortada. Ortada bir lütfen kampanyaları var. Herkes lütfen deyip duruyor. Başka da bir şey yok” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler