GeriFutbol "Şike yasallaşsın isterseniz!"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Şike yasallaşsın isterseniz!"

"Şike yasallaşsın isterseniz!"
refid:19609150 ilişkili resim dosyası

Futbol Federasyonu'nun 58. maddenin değişimi ile ilgili yaptığı olağanüstü genel kurul kararına tepkiler yoğunlaşıyor. G.Saray'ın Alp Yalman döneminde 2. başkanı olan Doğan Hasol 58. maddenin değişimi ile ilgili Futbol Federasyonu'nun takındığına tutuma kendisinden beklenmedik sertlikte bir tepki gösterdi.

Doğan Hasol, 3 Temmuz'dan beri yaşanan süreçte Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve yönetiminin tutarlı bir çizgi izleyemediklerini ve her geçen gün kendileriyle de çelişen kararlar alarak, Türk Futbolu'nun geleceğini bir bilinmeze doğru süreklediklerini öne sürdü. Son olarak Futbol Federasyonu'nun karar verme yetkisinin kendisinde olmasına rağmen 58 maddenin değişimi ile ilgili olağanüstü genel kurul kararı alması ve kararın kulüplere bırakılmasının son derece yanlış olduğunu vurgulayan Doğan Hasol, TFF'ye yönelik eleştirisini şöyle sürdürdü. "Biz futbol dünyasında yalnız değiliz. Tüm Avrupa ve UEFA bizim bu konuda alacağımız karar ve yaptırımları dikkatle bekliyor. Ne demek şike bu defaya mahsus affedilsin, küme düşme kalksın. Bir sene sonra ne olacak? Bir başka kulüp daha şike yaparsa o zaman ne yapacaksınız? Oldu olacak, her kulübün bir defeya mahsus şike yapma hakkı olsun!.."

G.Saray'ın eski ikinci başkanı Hasol, 3 Temmuz'wdan beri yaşanan süreçte Galatasaray Yönetimi'nin izlediği tutumu takdirle takip ettiklerini belirtti ve sözlerini Başkanımız Ünal Aysal ve yönetimine bu konudaki tutarlı, ilkeli duruşları için teşekkür ediyorum. Sadece ben değil, camiamızın tamamı gelişmelere karşı kulübümüzün takındığı tavrı takdir ediyor. Ancak Türk Futbolu bu kaostan çıkışı sadece Galatasaray'ın çabası ile bir yere varamaz. Diğer kulüplerimizin de günü kurtarmak değil futbolun geleceğini kurtarmak adına hareket etmeleri gerekiyor."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle