« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şike yapan Catania başkanı hakkında şok sözler: "O adam ölmeli"

İtalya Serie B takımlarından Catania’nın başkanı Antonio Pulvirenti’nin, takımını bir alt lige düşürmemek için 5 maçı satın aldığını itiraf etmesi, Sampdoria Başkanı Massimo Ferrero’yu öfkelendirdi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Sıra dışı davranışları ve açıklamalarıyla gündemden düşmeyen, İtalyan futbol dünyasının çılgın ismi Massimo Ferrero, yine çok konuşulacak sözlere imza attı.

Geçen hafta Çizme futbolunu sarsan ve Catania Başkanı Antonio Pulvirenti ile birlikte 7 yöneticinin gözaltına alındığı yeni bir şike operasyonu hakkında konuşan Ferrero, "Pulvirenti mi? Tanımadığım bu beyefendi, futboldan tamamen silinmeli. Biz aileleri stadyumlara çekmeye çalışıyoruz, o ise ne halt ediyor. Bu tip şeyleri yapma, futbolu kirletme hakkını nereden buluyor? Bu tip insanlar midemi bulandırıyor, beni tiksindiriyor" ifadelerini kullandı.

"HER GÜN ŞAMAR ATILMALI"

Pulvirenti gibi insanların, ’dünyanın en güzel şeyi’ olan futbolu kirletmeye çalıştığını savunan Ferrero, bu sorunun çözümünü ise şöyle açıkladı:

"O (Pulvirenti) bir zavallı ve ölmeli, o kadar. O var olmamalı. O ve takımı futboldan silinmeli. Bunların hiçbiri kurtulmamalı. Maçların satılmasına göz yumana her gün ve herkes tarafından şamar atılmalı."

Ferrero, bir radyo programında yaptığı ve ülkede büyük tepkiye neden olan bu açıklamaları üzerine yeniden konuşarak, "Ben, bedelini bizim ödediğimiz hastalıklı futbolun ölmesi gerektiğini kastetmiştim. Radyodaki şaka yollu sözlerim yanlış yorumlandı. Kimsenin ölmesini dilemem, zira hayat paha biçilemez bir değerdir" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz