« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şike mi yapalım

Birileri bizi suçlayıp göz göre göre mağlup olmamızı istiyor.“Bu maçı kazanın içeride biriken 6 milyon TL alacağınızı sıfırlayalım. Üstüne de 2 milyon TL eksra prim verelim” sözlerinin kendisine ait olmadığını söyleyen Gökçek, “Kulübün bu kadar parası var da benim mi haberim yok” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SÜPER Lig’in sonu yaklaştıkça şampiyonluğa oynayan takımlar ve rakipleriyle ilgili söylentiler de aldı başını yürüdü.  Lider F.Bahçe’nin bu haftaki rakibi Ankaragücü’nün onursal başkanı Melih Gökçek, bazı gazetelerde yer alan, “F.Bahçe’yi yenin biriken 6 milyon TL alacağınızı sıfırlayalım.
Üstüne de 2 milyon TL eksra prim verelim” sözünün kendisine ait olmadığını savunurken, “Kulübün bu kadar parası var da benim mi haberim yok” derken, bir de eleştiride bulundu; Birileri bizi suçlayıp mağlup olmamızı istiyor. Şike mi yapalım?”
Aziz Yıldırım’a olan tepkisinin F.Bahçe Kulübü Başkanı’nın kulüpten gidene kadar devam edeceğini söyleyen Gökçek, şöyle devam etti: “Biz sezonun 2. yarısının başında Trabzonspor ile 1-1 berabere kaldık. Golü, Trabzonspor’dan kiraladığımız Gabric attı. Bu,  A.Gücü’nün onuruyla oynadığının en güzel ispatıdır. Birileri bizi suçlayıp  mağlup olmamızı istiyor. Şike mi yapalım? Herkes çıkıp onuruyla tüm gücüyle  mücadele edecek. Fenerbahçe de galip gelebilir, biz de.”

F.Bahçeliliğimi dondurdum

Fenerbahçe’ye olan sevgisinin doğuştan kaynaklandığını ifade eden Gökçek, “Babadan kalan F.Bahçe sevdamı buzdolabına kaldırdım. Taa ki Aziz Yıldırım gidene kadar. Ankaragücü Kulübü’nün üyesiyim. Oğlumun başkan olduğu kulübün kazanmasını elbette isterim. Bu beni daha fazla mutlu eder.”

A.Gücü’ne yenilirlerse sorumlu Yıldırım’dır

ANKARAGÜCÜ’nün  F.Bahçe’yi yenmesi halinde sarı lacivertli takımın şampiyonluktan olacağını ifade eden Melih Gökçek, “Bunun sorumlusu olarak da Aziz Yıldırım gösterilir” diye konuştu. Rakiplerini rahatlıkla yenecek güçte olduklarını savunan Gökçek, “Fatih Tekke, inşallah birkaç gol atar. Maçta en kötü ihtimalle beraberlik olur. Kimse A.Gücü’nün yenilmesini beklemesin. Eğer beklerse bu şike ve onursuzluk olur. A.Gücü galip gelir, F.Bahçe şampiyonluktan olursa, bunun kabahatini Aziz Başkan’dan bulurlar. Söke söke yenerse ‘helal olsun’ deriz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz