GeriFutbol Şike mi maç parası mı?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şike mi maç parası mı?

Şike mi maç parası mı?
refid:27202415 ilişkili resim dosyası

Ekvador Ligi’ndeki Loia-Manta maçı öncesinde bir hakemin para sayarken çekilen görüntüleri sosyal medyada büyük yankı yarattı. Çoğu kişi bu paranın ‘şike’ parası olduğunu savunurken, eski hakem Bünyamin Gezer farklı bir görüş ortaya attı.

Sosyal medya bugün Ekvador’dan gelen bir video görüntüsüyle çalkalandı.

Loia ile Manta takımları arasında oynanan Ekvador Ligi maçı öncesinde çekilen videoda, bir hakemin para saydığı görüldü. Çoğu kişi bu görüntülerin ‘şike’ olduğu kanaatine varırken, eski futbol hakemi Bünyamin Gezer farklı bir görüş ortaya attı. Gezer, şunları söyledi:

Şike mi maç parası mı
“Eskiden Türkiye’de futbol hakemlerinin paraları ev sahibi kulübün muhasebecisi tarafından elden ödenirdi. Tribün hasılatından kesilen para, maçın ardından hakeme ‘elden’ verilirdi. Ekvador’daki olay da büyük ihtimalle böyle. Ben o paranın şike parası olduğunu düşünmüyorum. Ekvador’da hakemler paralarını elden alıyor olabilir. Biz de alıyorduk, şike mi yaptık! Ayrıca rüşvet verilen bir paranın öyle uluorta sayıldığını hiç duymamıştım. Türkiye Futbol Federasyonu, geçmişte yaşanan bazı tatsız örnekleri göz önüne alarak, hakemlerin maç paralarının elden değil, banka hesabına ödenmesi kuralını getirdi. Bu doğru uygulama sayesinde hakemler kulüp yöneticileriyle muhatap olmaktan kurtuldu.”Yorumları Göster
Yorumları Gizle