Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şike iddiasına görevsizlik kararı

Çek Cumhuriyeti'nde yaşayan Özcan Kore'nin, Denizlispor hakkında ortaya attığı şike iddiaları üzerine inceleme başlatan Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, yasada şikenin tanımı ve yaptırımı bulunmadığı gerekçesiyle görevsizlik kararı verdi.

Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, (DHA)
SON GÜNCELLEME
İncelemesini tamamlayan Yenice, soruşturma sonunda mevcut yasalarda şikenin tanımı ve yaptırımının bulunmadığı gerekçesiyle görevsizlik kararı verdi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın konuyla ilgili gazete haberlerini ihbar kabul ederek başlattığı inceleme savcı Eren Yenice tarafından yürütüldü. 5149 Sayılı Spor Müsabakaları'nda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında yürütülen soruşturmada şikenin tanımı ve karşılığı bulunamadı. Savcı Yenice, bunun üzerine konuyu Türk Ceza Kanuna'na göre değerlendirdi ve kanunda böyle bir suçun tanımlamadığı ve bununla ilgili yasal işlem yapılamayacağı sonucuna varınca, görevsizlik kararı verdi.

Görevsizlik kararıyla birlikte dosya Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderildi. Şike iddialarıyla ilgili son kararı Futbol Federasyonu verecek.

Savcılık kararıyla, şike iddialarıyla ilgili adli yönden herhangi bir dava açılması olasılığı da sona ermiş oldu. Denizlispor Başkanı Ali İpek, konuyla ilgili açıklama yapmadı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler