GeriSpor Şike de yapıldı teşvik de verildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şike de yapıldı teşvik de verildi

TBMM Sporda Şike ve Şiddet İddialarını Araştırma Komisyonu’na MHK başkanları, futbolda mafya, şike ve teşvik olduğunu savundular.

TTBMM Sporda Şike ve Şiddet İddialarını Araştırma Komisyonu’nda konuşan MHK eski başkanları Ertuğrul Dilek, Bülent Yavuz, Ahmet Güvener ve Hilmi Ok ile yeni başkan Sabri Çelik, futbolda mafya, şike ve teşvik olduğunu savundular.

Ertuğrul Dilek, teşvik konusunda ‘Kimse ‘aldım, verdim’ diyemez. Geçmişte bir şike olayı oldu. Karşıyaka’yı küme düşürdüler. Futbolcular söylüyorlar, sonra cayıyorlar. Sahadaki koku kendini belli eder, hakem de bu kokuyu sezer. Ama raporuna şike olduğunu yazan bir tek hakem bile yok’ dedi. Dilek, Abdullah Kığılı ve Hadi Türkmen’in, mafya tehdidi yüzünden Futbol Federasyonu’ndaki görevinden istifa ettiğini öne sürdü.

Haluk Ulusoy’un seçildikten sonra Alaaddin Çakıcı’nın talimatı ile Eyüpsultan’da 40 kurban kestiğini belirten Ertuğrul Dilek, Ulusoy’un, MHK Başkanı Bülent Yavuz olmasına rağmen hakemleri tek tek belirlediğini öne sürdü.

Taraftar gibiler

Yavuz
ise Ulusoy’un hakem atamalarında baskı yaptığı iddialarını yalanlayarak, ‘Bana hiçbir zaman baskı yapmadı. Ben askeri eğitim aldım. Ama başkanıma karşı terbiyesizlik de yapmam’ dedi. Anadolu illerindeki vali ve emniyet müdürlerinin taraftar gibi davranmalarından yakınan Bülent Yavuz, ‘Karabük-Zeytinburnu arasında küme düşme maçını yönettim. Emniyet müdürü, ‘Bu stattan çıkmanı sağlayamam’ diyerek gözdağı verdi. Maçı Zeytinburnu kazandı, askerlerin korumasında oradan çıkabildim’ dedi.

Devlet Bıçakcı

Sabri Çelik
, TFF Başkanlığı’na aday olduğu sırada Mehmet Ali Yılmaz’ın, MHK Başkanlığı için Hilmi Ok’a öneride bulunduğunu, ancak Ok’un, ‘Devleti karşıma alamam’ diyerek, bunu kabul etmediğini anlattı. Komisyon üyelerinin, ‘Devlet kim?’ sorusu üzerine Çelik, ‘Levent Bıçakcı’ yanıtını verdi. Ok, bu konudaki ısrarlı sorulara net bir yanıt vermekten kaçındı. Bazı Anadolu klüplerinin maddi bakımdan zor durumda olduğuna dikkat çeken Ahmet Güvener ise, ‘Bu nedenle alt gruplarda şike ve teşvik daha yaygın oluyor’ dedi.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle