« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şike Davası'ndaki flaş kararı avukat Özkurt yorumladı

Şike Davası'nda nihai karar beklenirken Yargıtay flaş bir kararla doyayı usul yönünden eksikler nedeniyle İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne geri yolladı. Gözler bir kez daha 16. Ağır Ceza'ya çevrilirken spor hukuku uzmanı avukat Emin Özkurt bundan sonra gelişecek süreci hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

YARGITAY ŞİKE DAVASI'NI GERİ GÖNDERDİ

Yargıtay'ın, Şike Davası'nı usul yönünden eksik sebebiyle İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne geri yollaması ne anlama geliyor. Konuyu spor hukuku uzmanı avukat Emin Özkurt'a sorduk.

Avukat Özkurt, gerekçeli kararı görmediğinin altını çizdikten sonra şunları söyledi; "Hukuk usulü anlamında dosyaya son hali verilip yargıtaya gönderilmiş. Belli ki yargıtay da usül yönünde eksikler görmüş ve bunları kendisi gideremeyeceği için mahkemeye geri göndermiş.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nden karar çıktı. Dosyaya hem sanık vekilleri hem de savcı itiraz etti. Sanık tarafı verilen cezaların fazla olduğunu yönünde itiraz etti. Savcılık ise az olduğu yönünde. Dosyanın tekrar incelenmesi sonrasında nihai karar hangi yönde çıkar bilemiyoruz. İki yönde de çıkabilir."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler