GeriFutbol Şike davasında yeniden yargılama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  23
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şike davasında yeniden yargılama

Şike davasında yeniden yargılama
refid:26570585 ilişkili resim dosyası

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, şike davasının yeniden görülmesini ve Yıldırım ile diğer sanıkların infazının durdurulmasını istedi.

FUTBOLDA Şike Davası’nda yeniden yargılanma taleplerini karara bağlayacak olan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne mütalaasını sunan savcı Abdullah Mirza Coşkun “İnfazın durdurulmasını ve yeniden yargılama yapılmasını” istedi.

1 AYLIK İNCELEME BİTTİ

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu bazı sanık avukatlarının yaptığı, “infazın durdurulması ve yeniden yargılama yapılması” talepleri üzerine mütalaasını sunması için dosyayı Cumhuriyet Savcısı Abdullah Mirza Coşkun’a göndermişti. Yaklaşık 1 ay süren incelemesini tamamlayarak mütalaasını hazırlayan Savcı Coşkun, şike davasında infazın durdurulması ve yeniden yargılama yapılmasını istedi.

Karar bekleniyor

Coşkun mütalaasını İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Şimdi mahkeme talebe ilişkin kararını verecek. Davanın sanıkları arasında yer alan Aziz Yıldırım 2011 yılında başlayan soruşturma sonucunda 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmış ve bu cezası Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından onanmıştı.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle