Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şike davası geri gönderildi

Şike Davası'nda nihai karar beklenirken Yargıtay flaş bir kararla doyayı usül yönünden eksikler nedeniyle İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne geri yolladı. Gözler bir kez daha 16. Ağır Ceza'ya çevrildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ŞİKE davasında son karar için gözlerin çevrildiği Yargıtay 5. Ceza Dairesi sürpriz bir karara imza attı. Daire, ilk inceleme sonunda eksik işlem tespit ettiği dava dosyasını İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne geri gönderme kararı aldı. Mahkeme, Yargıtay Dairesi’nin belirlediği eksiklikleri gidermesinin ardından dava dosyasını tekrar Yargıtay’a gönderecek.

CAS, UEFA’nın Fenerbahçe’ye verdiği 2 yıl Avrupa Kupaları’ndan men cezasını onarken, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı da aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Olgun Peker’in de bulunduğu bazı sanıklar hakkında verilen mahkumiyet kararlarının onanmasını istemişti. Başsavcılığın tebliğnamesi davada son kararı verecek olan Yargıtay 5. Ceza Dairesi’ne gönderilmişti.

VERİLEN KARAR, ESASA İLİŞKİN DEĞİL

PAZARTESİ günü sona eren adli tatil sonrası Yargıtay 5. Ceza Dairesi, şike dosyasını incelemeye başladı. Daire, ilk incelemenin sonunda dava dosyasında usul yönünden bazı eksikler tespit etti ve dosyayı davayı karara bağlayan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne iletilmek üzere Yargıtay Başsavcılığı’na gönderdi.

TEKRAR GÖNDERECEKLER

Başsavcılık dava dosyasını önümüzdeki günlerde İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderecek. Mahkeme, dairenin tespit ettiği usül eksikliklerini gidererek dava dosyasını tekrar Yargıtay 5. Ceza Dairesi’ne yollayacak. Yargıtay’ın bu kararı esasa ilişkin bir karar olmayıp sadece usül yönünden bazı eksikliklerin düzeltilmesi talebini içeriyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler