Gündem Haberleri

  Şikâyetten vazgeçti

  Murat KAZANCI / İSTANBUL
  24.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ergenekon soruşturması kapsamındaki odatv davasında tek şikâyetçi olan Nazlı Ilıcak şikâyetinden vazgeçti.

  Özel Yetkili İstanbul 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dünkü duruşmaya aralarında gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener ve Soner Yalçın’ın da bulunduğu 11’i tutuklu 13 sanık katıldı. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, cuma günü müşteki Nazlı Ilıcak’ın alınan beyanında şikâyetinden vazgeçtiğini söyledi.
  Avcı’dan dijital savunma
  Duruşmada, geçen celse yarım kalan savunmasına devam eden Hanefi Avcı, iddianamede yer alan “Nedim.doc” adlı belgenin başka bir bilgisayarda oluşturulduğunu, daha sonra odatv bilgisayarlarına yerleştirildiğini iddia etti. Avcı özetle şunları söyledi: “Devletin gizli bilgilerine, bankaların gizli şifreli bilgisayarlarına giriliyor. Cezaevinde bu bilgisayarlara giren şahıslarla karşılaştım. Odatv bilgisayarlarına neden girilmesin? Bu dosyaları Soner Yalçın’ın yazmadığı bellidir. Bilgisayar mühendisi olan oğlum bunların gelişmiş virüsler olduğunu ve algılayamayacağımızı söyledi. Bu dokümanlar örgüt dokümanı olamaz. Bir kod, ima veya şifre yok. Bana bu dokümanları getirselerdi ilk sorum ‘Kime iftira etmek istiyorsunuz’ olacaktı.” Avcı, savunması sırasında bilgisayar yardımıyla, duvara yansıtarak odatv’de ele geçen dijital dokümanların sorunlu olduğuna dair bir sunum yaptı. Avcı, belgelerin çoğunun aynı dakika içinde yaratılıp kısa sürede silinmesinin normal bir kullanım amaçlı olmadığını gösterdiğini savundu.

  Şener kızının karnesini sordu
  Duruşmaya verilen arada eşi Vecide Şener’le konuşan Nedim Şener, “Kızımızın karnesi nasıl?” diye sordu. Karnenin çok iyi olduğunu öğrenen Şener, eşine, “Çok sevindim. Kızımla gurur duyuyorum” dedi. Duruşmada söz alan Nedim Şener, “Nazlı Ilıcak şikâyetinden vazgeçti ancak savcılığa, hâkimliğe, cellatlığa dışarıda devam ediyor. Son kitabını da alıp burada söylesin. İnfaz etmesin” diye konuştu. Bazı gazetecilerin yazıları nedeniyle tutuklandığını öne süren Şener, Rasim Ozan Kütahyalı, Şamil Tayyar, Yiğit Bulut, Önder Aytaç, Adem Yavuz Arslan ve Mehmet Baransu’nun kendisi hakkındaki yazılarını mahkeme huzurunda savunmalarını istedi. Şener, “Bizden eş, baba olur ancak terörist olmaz” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı