SİİRT HABERLERİ

Siirt'teki tarihi Helvacılar Çarşısı ilgi bekliyor

AA / Mehmet Ali Olgaç
26.02.2016 - 14:59Son Güncelleme :

- Siirt esnafı, kentin en eski çarşılarından olan Helvacılar Çarşısı için ilgi istedi.

AA / Mehmet Ali Olgaç

SİİRT (AA) - Siirt esnafı, kentin en eski çarşılarından olan Helvacılar Çarşısı'nın kendi kaderine terk edildiğini ileri sürdü.

Çarşı esnafından Tosun Beğlin, ekonomik sıkıntılar ile boğuştuklarını ve bunun yanında çarşıya yıllardan beri bir düzenleme yapılmadığını söyledi.

Çarşının, Siirt tarihinde büyük bir yeri olduğunu ifade eden Beğlin, çarşıyı ayakta tutmak için yetkilileri göreve davet etti.

Çarşıda yıllardan beri çevre düzenlemesi yapılmadığını ileri süren Beğlin, çarşının baştan sona değişmesi gerektiğini ve çarşının durumunun il dışından gelen misafirlerde kötü bir intiba oluşturduğunu kaydetti.

Caddenin modern bir hale getirilmesi durumunda ise işlerinin açılacağını söyleyen Beğlin, şöyle konuştu:

"Şu an tarihi Helvacılar Çarşısı, Siirt’te belirli kesimlere hitap ediyor. Birçok yetkili, burayı düzelteceklerini söylemişti. Ancak, lafta kaldı. Eğer gerçekten bu çarşının tarihsel dokusuna uygun çevre düzenlemesi yapılırsa, bizim de işlerimiz açılır ve Siirt ekonomisine katkıda bulunuruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Siirt'teki tarihi Helvacılar Çarşısı ilgi bekliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 14 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Siirt'teki tarihi Helvacılar Çarşısı ilgi bekliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı