SİİRT HABERLERİ

Siirt'te mahkumlar fidan dikti

DHA
26.03.2017 - 15:51Son Güncelleme :
DHA

Mehmet Yücel DURAK/SİİRT, (DHA)- SİİRT Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, denetimli serbestlik kapsamındaki mahkumlar için fidan dikme etkinliği düzenlendi.
Siirt Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunan denetimli serbestlik kapsamındaki mahkumlar ve adliye çalışanları Tillo İlçesi'nde fidan dikma etkinliğine katıldı. Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı öncülüğünde düzenlenen etkinlikte, çeşitli suçlardan denetimli serbestlik kapsamındaki mahkum ve adliye çalışanlarının fidan diktiği alanı 'Denetimli Serbestlik Hatıra Ormanı' adı verildi. Etkinliğin amacının denetimli serbetslik kapsamındaki mahkumları topluma kazandırmak olduğunu anlatan Siirt Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Canserver, şöyle konuştu:
"Denetimli serbestlik faaliyetleri kapsamında hükümlüler ile birlikte burada ıslah çalışmaları kapsamında ağaç dikme çalışması gerçekleştirdik. 130 adliye çalışanımız ve 70 denetimli serbestlik kapsamındaki hükümlü ile birlikte ağaç dikme faaliyeti yaptık. Amacımız bu hükümlüleri toplama kazandırmak."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Siirt'te mahkumlar fidan dikti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2017 tarihinde saat 15 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Siirt'te mahkumlar fidan dikti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı