Siirt'te 'Geçici güvenlik bölgeleri'nin süresi 15 gün uzatıldı - Siirt Haberleri
Siirt Haberleri

SİİRT HABERLERİ

  Siirt'te 'Geçici güvenlik bölgeleri'nin süresi 15 gün uzatıldı

  DHA
  22 Şubat 2017 - 15:35Son Güncelleme : 22 Şubat 2017 - 15:36

  Siirt'te 'Geçici güvenlik bölgeleri'nin süresi 15 gün uzatıldı

  SİİRT, (DHA) - SİİRT Valiliği, Eruh ilçesi Dikboğaz köyü Jandarma Karakol Komutanlığının doğusunda yer alan 'Kelusta Tepe' mevkisi ile Bağgöze Jandarma Karakol Komutanlığı'nın kuzeyinde yer alan 'Heliz Deresi' mevkisi için uygulanan 'Geçici güvenlik bölgesi'  uygulamasının 23 Şubat- 9 Mart 2017 tarihleri arasında 15 gün süreyle uzatıldığını açıkladı.
  Valilikten yapılan yazılı açıklamada vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması,  emniyet ve asayişi temin etmek amacıyla her türlü tedbirin alındığı belirtilerek şöyle denildi:
  "Bu kapsamda söz konusu bölgeler milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 23 Şubat 2017- 9 Mart 2017 tarihleri arasında 'Özel Güvenlik Bölgesi' olarak ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın, can ve mal güvenliği açısından bu alanlara girmesi yasaklanmıştır."

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  SiirtBugün24 ºCÇok Bulutlu
  • Cuma24 ºC
  • Cmts25 ºC
  • Pazr25 ºC
  • Pzts21 ºC
  • Salı23 ºC
  • Çarş23 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı