Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Siirt'te bayram

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sarı mavili kafile İzmir'de, taraftarlar Siirt'te kutlama yaptı

Tarihinde ilk kez Birinci Lig'e yükselen Siirt ayağa kalktı. Taraftarların sokağa döküldüğü kentte havai fişekler patlatıldı, Vali halay çekti.

İZMİRSPOR'u maçın son dakikasında 2-1 yenerek tarihinde ilk defa 1'inci Lig'e yükselen Siirt yönetimi, teknik kadro ve futbolcular İzmir'de, taraftarlar ise Siirt'te, sevinçlerini coşkuyla kutladılar.

Kafile maçtan sonra İzmir'de İnciraltı Mercan Restoran'a gitti. Kutlamaya kulüp Başkanı Fadıl Akgündüz, yöneticiler, teknik direktör Yıldırım Uran ve futbolcular katıldı. Gecede futbolcular, Siirt yöresine ait şarkılar söyleyerek sarı mavili ekibin 1'inci Lig'e çıkmasının sevincini doyasıya yaşadılar.

SİİRTLİLER SOKAĞA DÜKÜLDÜ

Siirt Jetpaspor'un 1.Lig'e yükselmesi, Siirt'te tam bir karnaval havasıyla karşılandı. Maçı radyo ve televizyonlarından heyecanla takip eden taraftarlar, takımlarının 1.Lig'e çıkmasının kesinleşmesiyle birlikte başta Siirt Valisi Erol Arıkan olmak üzere binlerce Siirtli, cadde ve sokakları doldurdular. Atatürk Anıtı önünde İstiklal Marşı okuyarak kutlamalara başlayan Siirtliler, yüzlerce araçtan oluşan konvoyla kent içinde tur attılar. Vali Erol Arıkan ise askeri yetkililer ve vatandaşlarla kol kola girerek halay çekti. Havai fişeklerin gökyüzünü renk cümbüşüne döndürdüğü kutlamalar, gecenin geç saatlere kadar sürdü.

Sahada sevinç

Tarihinde ilk kez Birinci Lig'e çıkan Siirt Jetpaspor'da futbolcular İzmirspor maçının bitiş düdüğüyle birlikte sahada sevinç yumağı oluşturdu. Mavi beyazlı takımda teknik kadro ve futbolcular elele vererek, İzmir'e kendilerini desteklemeye gelen taraftarları ile birlikte sahada dakikalarca kutlama yaptı.

<ı>Büyük hedeflerle geliyorlar

Kadrosundaki Oktay'ı G.Antepspor'a, Alpay'ı Fenerbahçe'ye, Sergen'i G.Saray'a kiralık olarak veren Siirt'in Birinci Lig'deki hedefleri büyük. Dün şampiyonluk kutlamasını İzmir'de yapan futbolcular, teknik kadro ve yönetim gelecek sezon Birinci Lig'de Siirt fırtınası estireceklerini söylediler. Kutlama yemeğinde özellikle Ceyhun, Alp, Erkan, Tacettin, Hamza ve Erol'un yemek boyunca hiç susmadıkları, ard arda sürekli şarkı söyledikleri gözlendi.


Bunları da Beğenebilirsiniz