Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Siirt Valisi: Öcalan yanlıları namazdan sonra yürüyüş yapacak

  Hürriyet Haber
  16 Şubat 2006 - 19:00Son Güncelleme : 16 Şubat 2006 - 19:08

  Siirt Valisi Hüseyin Avni Mutlu, terör örgütü PKK yandaşlarının yarın cuma namazından sonra yürüyüş yapmak istedikleri yönünde duyum aldıklarını ifade ederek, “Vatandaşlarımızı cuma namazı çıkışı sözde yürüyüş konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

  Mutlu, Valilik'te düzenlediği basın toplantısında, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanış yıldönümü nedeniyle yarın terör örgütü yandaşlarının yürüyüş yapmayı planladıkları yönünde duyumlar aldıklarını belirterek, terör örgütünün eylemlerde 13-15 yaş grubu çocukları kullandığını söyledi.

  Geçen hafta İslam dünyasını rahatsız eden karikatürlere ilişkin olarak kentte yapılan protesto mitinginin ardından, terör örgütü yandaşlarının da yarın cuma namazından sonra yürüyüş yapmak istediklerini belirten Vali Mutlu, şunları kaydetti:

  “Vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. Cuma namazı çıkışı geçen hafta olduğu gibi bir mitingin yapıldığını zannetmesinler. Vatandaşımız geçen hafta Özgür Gündem ve diğer basın organlarında bölücü örgüt mensuplarına ilişkin çıkan haberleri de unutmasın.

  Bu haberlerde bölücü örgüt mensuplarının arasında yapılan ankette yüzde 85'lik gibi büyük bir çoğunluğunun güneşe tapan 'Zerdüşt' dinine mensup olduklarını belirtiyorlardı. Vatandaşlarımızın bunu unutmamalarını ve bu konularda duyarlı davranarak provokasyonlara kanmamalarını istiyorum.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı