SİİRT HABERLERİ

Siirt Valiliğinden kentte yapılacak miting ve yürüyüşlere ilişkin açıklama

AA / Zekeriya Güneş
26.02.2016 - 15:05Son Güncelleme :

- Siirt Valiliği, kamu düzeni nedeniyle "Mart Dünya Kadınlar Günü" ve "21 Mart Nevruz Bayramı" dışında miting ve yürüyüş yapılmasına izin verilmeyeceğini bildirdi.

Siirt Valiliğinden kentte yapılacak miting ve yürüyüşlere ilişkin açıklama
AA / Zekeriya Güneş

SİİRT (AA) - Siirt Valiliği, kamu düzeni nedeniyle "Mart Dünya Kadınlar Günü" ve "21 Mart Nevruz Bayramı" dışında miting ve yürüyüş yapılmasına izin verilmeyeceğini bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" ve "21 Mart Nevruz Bayramı" kutlamaları kapsamında kente yapılacak miting, yürüyüş ve benzeri etkinlikler, "kamu düzenini ve genel asayişin sağlanması ve vatandaşların hak ve özgürlüklerinin korunması" amacıyla bahse konu günler dışında kutlanmasına izin verilmeyeceği kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Bu bağlamda, ilimiz merkez ve ilçelerinde, belirlenmiş olan toplantı ve gösteri yürüyüşleri güzergah alanları, yerel gazeteler ile yaygın basın yolu ile ilan edilmiştir. Belirlenen bu güzergah alanları dışında izinsiz olan miting, yürüyüş ve benzeri etkinliklere kesinlikle izin verilmeyecektir. İzinsiz yürüyüş ve gösteri düzenleyenler hakkında da gerekli adli ve idari işlemlerin yapılacağı hususunu, kamuoyuna saygıyla sunarız.''

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Siirt Valiliğinden kentte yapılacak miting ve yürüyüşlere ilişkin açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Siirt Valiliğinden kentte yapılacak miting ve yürüyüşlere ilişkin açıklama haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı