SİİRT HABERLERİ

Siirt’te ekmek fiyatına zam yapıldı

AA / Mehmet Ali Olgaç
25.02.2016 - 12:01Son Güncelleme :

- Siirt Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, 80 kuruştan satılan ekmeğin 90 kuruştan satılmasına karar verdi.

AA / Mehmet Ali Olgaç

SİİRT (AA) - Siirt Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, Siirt Fırıncılar Odası'nın ekmeğe zam yapılması yönündeki talebi üzerine 80 kuruştan satılan ekmeğin fiyatını 90 kuruşa çıkardı.

Siirt Fırıncılar Odası Başkanı Hayrettin Elçi, kentte 72 ekmek fırınının bulunduğunu ve bu fırınlarda 350 ile 400 arasında kişinin çalışarak ailesini geçindirmeye çalıştığını belirtti.

Elçi, fırıncılar olarak un fiyatlarında ve işçi maliyetlerinde yaşanan artıştan dolayı ekmeğe yüzde 20'lik zam yapılması talebinde bulunduklarını kaydetti.

Talebi değerlendiren Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, daha önce 80 kuruştan satılan ekmeğin bundan sonra 90 kuruştan satılacağı bildirildi.

Bu arada, Fırıncılar Odası, çay fiyatlarının yüzde 60 zam ile 75 kuruştan, ekmeğin ise 80 kuruş yerine 1 liradan satışa sunulmasını talep etmişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Siirt’te ekmek fiyatına zam yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 12 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Siirt’te ekmek fiyatına zam yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı