SİİRT HABERLERİ

Siirt’te Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

IHA
29.10.2015 - 21:47Son Güncelleme :

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SİİRT'TE DÜZENLENEN TÖRENLERLE KUTLANDI.

IHA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Siirt’te düzenlenen törenlerle kutlandı.
Bayram kutlamaları 28 Ekim Çarşamba günü saat 13.00’da Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Valilik makamında tebriklerin kabulünün ardından hükümet Konağı karşısında düzenlenen törende Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, Belediye Başkan Vekili Zekeriya Çığır halkın bayramını kutladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı mesajının okunmasının ardından, günün anlamını belirten konuşmalar yapıldı. Siirt Valisi Tutulmaz yaptığı konuşmasında, Türkiye Cumhuriyetinin milletimizin ortak eseri olduğunu, bu nedenle ülkenin, aziz milleti için olduğu kadar, dünyanın mazlum ve mağdurları için de bir umut ışığı olarak doğduğunu söyledi.
Tören, öğrenciler tarafından günün anlamına ilişkin şiirlerin okunması, ilköğretim okulları ve liseler arası "Atatürk ve Cumhuriyet" konulu resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, bayrak ve Atatürk korteji ile askeri birliklerin geçişi ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Siirt’te Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 21 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Siirt’te Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı