SİİRT HABERLERİ

Siirt Tanıtım Derneği’nden Açıklama

IHA
16.09.2015 - 10:21Son Güncelleme :

SİİRT ÜRÜNLERİ TANITIM DERNEĞİ BAŞKANI VEHİP EMRAH SİİRT'İ SON DURAK OLMADIĞINI AKSİNE 4 ÜLKEYLE YAKIN SINIRLARI BULUNAN BİR OLARAK DEĞERLENDİRİLMESİ DURUMUNDA GELİŞEBİLECEĞİNİ AKTARDI

IHA

Siirt Ürünleri Tanıtım Derneği Başkanı Vehip Emrah, Siirt’in son durak bir il olmadığını belirterek, aksine 4 ülkeye yakın sınırları bulunan ve Allah tarafından zenginlik bahşedilen bir kent olduğunu söyledi.
Siirt Ürünleri Tanıtım Derneği’nce basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Dernek Başkanı Vehip Emrah, Siirt’in yer altı kaynakları ve yer üstü değerleriyle çok zengin ve kendi kendine yetebilen bir il olduğunu, yeter ki bu halkın değerlerini bilip çözüm yollarının zorlanması gerektiğini söyledi. Siirt fıstığının iç piyasada olduğu gibi Avrupa ve Asya piyasasında önemli bir üne sahip olduğuna dikkat çeken Emrah, “Büryan kebabı bugün 15 şehirde Siirt etiketi altında çıkarılıp satılıyor. Bu sebeple bu zenginliklerimiz varken bunları tanıyıp bunları ön plana çıkaracak, TBMM’de bu konuda fikir üretip projeler hazırlayacak insanlara ihtiyacımız var. Önümüzdeki dönemde 100 kilometre kare fıstık projesi planlıyorum. Fıstık ormanı oluşturarak fıstık üretimi birkaç katına çıkarabiliriz bu potansiyelimiz var. Aynı zamanda sumak, menengiç kahvesi, zikzik narı ve suyu, reçel, pekmez, pestil, kurum üzüm gibi değerli ve lezzetli ürünlerimiz var. Bunların üretimlerinin artırılması ve pazar sorununun çözümü için çalışacağız. Ayrıca bakır madenlerimiz var. Bin kişilik kapasiteyi 5 bine çıkarmak için elimizi taşın altına koyacağız. Aynı şekilde Pervari mermer yatakları ve 7 nehrimiz boşa akıyor. Siirt’te her zaman siyasiler tarafından çok kullanılan bir terim var ’son durak tabiri’ bizce bu doğru değil. Aksine ben 81 ili gezmiş bir seyyah olarak şunu söylüyorum; Siirt son durak değil, 4 ülkeye yakın sınırları bulunan ve Allah tarafından zenginlikler bahşedilen bir kenttir. İyi değerlendirilirse Siirt’in kalkınabilir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Siirt Tanıtım Derneği’nden Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Siirt Tanıtım Derneği’nden Açıklama haberi güncellenecektir.

  SİİRT NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:18
  • Öğle
   12:08
  • İkindi
   15:12
  • Akşam
   17:37
  • Yatsı
   19:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı