Gündem Haberleri

  'Şiirli geceler' başlıyor

  Hürriyet Haber
  09.05.2011 - 11:05 | Son Güncelleme:

  Topraklarımızda gelişen en eski sanat dalları arasında yer alan şiir kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen Göl Saatleri Şiir Akşamı, 11 ve 12 Mayıs tarihlerinde Sefaköy Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

  Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği etkinlik kapsamında şiir okumalarının yanı sıra bir de panel yer alıyor.

  Necip Fazıl Kurt'un moderatörlüğünü yapacağı panel 11 Mayıs saat 13:30'da başlıyor. Konuşmacılar Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Bahtiyar Arslan, Prof. Yakup Çelik ve Baki Asiltürk.

  Sefaköy Kültür Sanat Merkezi'nde 12 Mayıs Perşembe günü 20.00'de yapılacak şiir akşamında da Ali Ayçil, Bahattin Karakoç, Barış Ağır, Didem Gülçin Erdem, Ercan Yılmaz, Enver Ercan, Filiz Bezirgan Haydar Ergülen, Hüsrev Hatemi, Mehmet Narlı, Ramazan Avcı ve Tacettin Şimşek olmak üzere toplam 12 şair şiirlerini sanatseverlerle paylaşacak.

  Şairlerin şiir severlere kitaplarını da imzalayacağı gecede, ayrıca Erol Parlak Bağlama Beşlisi'de mini bir müzik dinletisi sunacak.

  Etkinlik sonrası ise şairlerin okuduğu şiirler derlenerek kitaplaştırılacak ve Küçükçekmece Belediyesi yayınları arasında sanatseverlerle buluşacak.

  Sefaköy Kültür Sanat Merkezi
  Tevfikbey Mah. Maslak Çeşme Cad.
  Küçükçekmece
  Tel: 0 212 470 6 170
  0212 470 6 171

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı