Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Şiirli davet

Demir Sigorta’nın sahibi Sema Cıngıllıoğlu, geleneksel yaz davetini önceki akşam Esma Sultan Yalısı’nda verdi.

Yaklaşık 400 kişinin katıldığı davette, Sema Hanım konuklarını oğlu Kerim ve kızı Begüm’le birlikte kapıda karşıladı. Geceye İsrail’den gelen 25 kişilik Sunband Orkestra ile Reina’nın DJ’i Suat Ateşdağlı da müzikleriyle renk kattı.

Bu davetin tüm ayrıntılarıyla birebir ilgilenen Cıngıllıoğlu, hiçbir detayı atlamamıştı. Davetiyeye eklediği şiir de tüm dostlarını yanında görmek istediğinin kanıtı gibiydi. Elif Şebnem Akal’ın "Çaya Kaç Şeker" adlı şiirinden bir bölümü davetiyede gören dostları, çağrıyı geri çevirmedi ve Esma Sultan’a akın etti.

"Hayatta dost bildiğim herkesi çağırdım. Bu şiir de geceye güzel bir anlam kattı, çünkü insanların hayatında dostların ne kadar önemli olduğunu anlatıyor" diyen Sema Hanım’ın yaz davetine katılanlar arasında Azize Taylan, Rahmi Koç, Rüksan-Mehmet Ürgüplü, Ali Kibar, Tuğçe-Bülent Çavuşoğlu, Heves Ekinci, Semra Özal, Dilek Sabancı, Zeynel Abidin Erdem ve Kutlu-Sema Aktaş da vardı.

Çaya Kaç Şeker

Yalnızlığa dayanırım da, bir başınalığa asla

Yaşlanmak hoş değil duvarlara baka baka

Bir dost göz arayışıyla

Saat tıkırtısıyla...

Korkmam, geçinip gideriz biz mutlulukla

Ama; "Günün aydın, akşamın iyi olsun"

diyen biri olmalı

Bir telefon sesi çalmalı ara sıra da olsa kulağımda

Yoksa, zor değil, hiç zor değil

Demli çayı bardakta

Karıştırıp, bir başına yudumlamak doyasıya

Ama "Çaya kaç şeker alırsın?"

Diye soran bir ses olmalı ya ara sıra

Tunçeri’nin mutlu günü

Milli basketbolcu Kerem Tunçeri, geçtiğimiz hafta bekarlığa veda etti. Hayatını 3,5 yıldır birlikte olduğu Tuba Çıkrıkçı ile birleştiren ünlü basketbolcunun Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşen düğün töreninde, spor camiasının yanı sıra siyaset ve sanat dünyasının ünlü isimleri de bir araya geldi. Ülkemizi Avrupa’nın en zorlu ligi olan İspanya liginde başarıyla temsil eden ve Real Madrid forması giyen Tunçeri ile pazarlama müdürü Tuba Çıkrıkçı’nın düğününe Real Madrid Basketbol Kulübü Kaptanı Felipe Reyes, Raul Lopez, Rotco Varda, Morco Thomas da katıldı. Beşiktaş Belediye Başkan vekili Kemal Çiloğlu’nun kıydığı nikahta damadın şahidi Hidayet Türkoğlu, gelinin şahidi ise Vesna Peker oldu.

19’uncu yaşını sözlüsüyle kutladı

Gül Erçetingöz’ün kızı Burcu Kıratlı, yeni yaşını önceki akşam Maçka’daki Cahide Sayfiye’de kutladı. 19 yaşına giren Kıratlı’yı bu mutlu gününde geçtiğimiz ay sözlendiği ve iki yıl içinde evlenmeyi planladığı Kadircan Sarıkaya da yalnız bırakmadı. Kızının hızla büyüdüğünü, oysa bebekliğini daha dün gibi hatırladığını söyleyen Gül Erçetingöz, en büyük hayalinin ise zamanı geldiğinde torun sevmek olduğunu belirtti.

Derginin abonesi

Güzide Duran’ın yıldızı parlamaya devam ediyor. Podyumlardan sonra ekranları da fetheden, "Proje Moda" adlı tasarım yarışmasının sunuculuğunu başarıyla sürdüren Duran’ı geçtiğimiz akşam Kuruçeşme’de gördüm. Köpeği DJ ve genç modacı Rushh ile beraber bir kafeye doğru yürüyordu. Elindeki Hello dergisi de dikkatimden kaçmadı. Geçtiğimiz hafta kapak olduğu bu derginin hiçbir sayısını kaçırmıyormuş meğer ünlü manken...

Jeep’ten vazgeçip Mini’de karar kıldı

Deniz Akkaya’ya önceki gün öğle saatlerinde Nişantaşı’nda rastladım. Beymen Brasserie’nin yanındaki otoparktan, geçtiğimiz ay aldığı Mini Cooper marka otomobilinin getirilmesini bekliyordu. Genellikle jeep kullanmayı sevdiğini bildiğimden, bu manzarayı görünce sonunda büyük araçlardan sıkıldığını düşündüm. Bu arada bu otomobili Akkaya’ya, birlikte görünmekten çekindiği ve geçtiğimiz ay Yunan Adaları’nda birlikte tatil yaptığı Türk sevgilisinin aldığı da kulağıma geldi.

Gündüz deniz akşam eğlence

Aslı Üstünkaya ile Suzan Yılmaz, geçtiğimiz hafta Ömer Karacan’ın davetine katılmak üzere Göcek’e gitti. Gündüz saatlerinde Suzan Hanım’a ait teknede güneşlenen ve mavi suların tadını çıkaran Üstünkaya, akşam ise Halas Yatı’nda verilen davete katıldı.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI