ANKARA HABERLERİ

Sıhhiye Otoparkı yeniden işletmeye açılıyor

DHA
30.03.2017 - 13:17Son Güncelleme :
DHA

Hüseyin ÖZBALI/ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi tarafından hukuki süreç başlatılarak yeniden Büyükşehir Belediyesi'ne tescil ettirilen Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı, kısa süre sonra işletmeye açılacak. Otoparkın, Kızılay bölgesindeki talebi, eskiden olduğu gibi yine büyük oranda karşılaması bekleniyor. Otoparkın çarşı olarak kullanılan zemin katında çevre ilçelerin yöresel ürünlerinin satışı yapılacak.

1987 yılında yapılan yanlış bir işlemle Çankaya Belediyesi'ne geçen Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı, geçen yıl yapılan düzenlemeyle Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmişti. Büyükşehir Belediyesi, hayli yıpranmış şekilde teslim aldığı çok katlı otoparkı hizmete açmak için bakım çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı tarafından çok katlı otoparkın boya badanası yapılarak diğer eksiklikleri gideriliyor.

Zemin kattaki dükkanlar da Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jetormal Kaynaklar Daire Başkanlığı tarafından, çevre ilçelerin halkına ekonomik destek sağlamak amacıyla, yöresel ürünlerin satış yapılacağı yer olarak kullanılacak. Otopark, geçen yıl Ocak ayında, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kararıyla Çankaya Belediyesi'nden geri alınarak, Büyükşehir'e devredilmişti. Kararın gerekçesinde, otoparkın, 1987'de yapılan bir hata sonucu Çankaya Belediyesi'ne geçtiği ve bu yanlışlığın da 1992'de Çankaya Belediye Meclisi tarafından alınan kararla kabul edildiği belirtilmişti.

Kararla, otoparkı Büyükşehir'in 10 yıl süreyle kiraya verebilmesi için Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı'na yetki verilmişti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sıhhiye Otoparkı yeniden işletmeye açılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 13 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sıhhiye Otoparkı yeniden işletmeye açılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı