ANKARA HABERLERİ

Sigortacılıkta en büyük risk doğal afetler

Hürriyet Haber
31.10.2011 - 00:00Son Güncelleme :

Denetim, vergi ve danışmanlık şirketi PwC ile Finansal Yenilik Etüt Merkezi’nin 140 ülkede gerçekleştirdiği “Sigortacılıkta Öngörülen Riskler” araştırmasına göre, dünya genelinde sigorta sektörü için “yasal düzenlemelere uyum” en büyük risk olarak gösterilirken, Türkiye için en büyük riski “doğal afetler” oluşturuyor.

Hürriyet Haber

Türkiye’nin ilk defa yer aldığı araştırmaya göre, dünya genelinde sigortacılıkta öngörülen risklerde ilk sırayı “yasal düzenlemeler” alırken, bunu sırasıyla “sermaye”, “makroekonomik trendler”, “yatırım performansı”, “doğal afetler”, “yetenek (çalışan kalitesi)”, “uzun vadeli yükümlülükler”, “kurumsal yönetim”, “dağıtım kanalları” ve “faiz oranları” takip etti.

Türkiye’de ilk sırada

“Doğal afetlerden kaynaklanabilecek riskler” 2009 yılı çalışmasında dünya genelinde 22. sırada değerlendirilirken, bu yıl 5. sıraya, Türkiye’de ise ilk sıraya yerleşti. Söz konusu riskin dünya genelinde 5. sıraya yükselmesinin, sektör üzerindeki etkileri henüz ölçülemeyen fakat büyük veya kayda değer olduğu bilinen Avustralya, Yeni Zelanda ve Japonya felaketlerinden sonra beklenen bir değişiklik olduğu belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sigortacılıkta en büyük risk doğal afetler haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı