Sigortacıdan polise ilkyardım eğitimi

Hürriyet Haber
10.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Halk Yaşam Sigorta'nın Acil Tıp Derneği ile birlikte İlkyardım İçin İlk Adım Kampanyası büyük ilgi görüyor. Kampanyaya bugüne kadar 10 bin başvuru yapıldı. İstanbul, Ankara ve İzmir'den başvuran gönüllülerin 5 bini ilkyardım konusunda eğitildi. Gönüllüler haftasonları 3 saat süren toplantılarda kaza sonrasında yaralıya uygulanacak ilkyardımın nasıl yapılacağı konusunda eğitildiler. Bu konuda hazırlanan çeşitli filmleri izlediler.

Halk Yaşam Sigorta Genel Müdürü Giray Velioğlu, kampanyanın büyük ilgi gördüğünü belirterek, polislere ve şoförlere de ilk yardım konusunda eğitim vermeyi planladıklarını söyledi. Trafik kazalarında ölümlerin yüzde 70-80'ninin ilk bir saat içinde kan kaybı ya da eksik ilkyardım bilgisinden kaynaklandığını bildiren Velioğlu, bu oranın ilkyardımın önemi ortaya çıkardığını vurguladı.

Üçüncü ayını tamamlayan kampanyanın ilk aşaması Haziran 1998'de sonlanacak. Gönüllülere, boğulma, elektrik çarpması, yanma, zehirlenme, kalp krizi, düşerek yaralanma ve trafik kazalarında yapılması gereken ilkyardım bilgileri veriliyor.


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı