Sığınmacının ölümünün arkasındaki sır

BERLİN (AA)
16 Ocak 2015 - 11:40Son Güncelleme : 16 Ocak 2015 - 11:48

Almanya'nın Dresden kentinde ölü bulunan Eritreli sığınmacı Khaled İdris Bahray'ın kaldığı dairenin kapısına gamalı haç çizildiği ortaya çıktı.

Saksonya İçişleri Bakanı Markus Ulbig ile Dresden Emniyet Müdürü Dieter Kroll, Saksonya Eyalet Meclisi'ndeki içişleri komisyonunda Bahray'ın ölü bulunduğu günün öncesinde kaldığı dairenin kapısına iki gamalı haç çizildiğini açıkladı.

Komisyonda, Dresden Sosyal Dairesi'nin de söz konusu çizimlerden haberdar olduğu ifade edilirken, Bahray'ın ölümünün arkasında yabancı düşmanlığı olup olmadığını araştırmak için Saksonya polisinin özel ekip görevlendirdiği kaydedildi.

Eritre'den Almanya'ya sığınmacı olarak gelen 20 yaşındaki Bahray'ın Dresden'de oturduğu daireye birkaç hafta önce taşındığı açıklanmıştı. Pazartesi akşamı alışveriş için evden çıkan ve geri dönmeyen Bahray, salı sabahı kaldığı evin önünde ölü bulunmuştu.

Dresden Savcılığı Sözcüsü Lorenz Haase, ölü bulunan Bahray'ın cesedine yapılan otopsi sonrası yaptığı açıklamada, Eritreli sığınmacının boğazında ve göğsünde bıçak yaralarının tespit edildiğini açıklamıştı.


Sığınmacının ölümünün arkasındaki sır

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı