ÇANAKKALE HABERLERİ

Sığınmacıların tehlikeli yolculuğu kamerada

AA / Hanife Erdinç
29.02.2016 - 12:46Son Güncelleme :

- Daha iyi yaşam koşulları umuduyla Avrupa'ya gitmek için yola çıkan sığınmacıların Ege Denizi'ndeki tehlikeli yolculukları, alınan önlemlere ve yapılan denetimlere rağmen sürüyor- Edremit Körfezi'nden şişme botla denize açılan kalabalık grubun yolculuğu kameraya yansıdı

AA / Hanife Erdinç

ÇANAKKALE (AA) - Yunanistan'ın Midilli adasına gitmek için Edremit Körfezi'nden yola çıkan sığınmacıların Ege Denizi'ndeki tehlikeli yolculuğu görüntülendi.

Ülkelerindeki iç savaş ve karışıklıklardan kaçıp daha iyi yaşam koşullarına kavuşmak umuduyla Avrupa'ya gitmek isteyen sığınmacıların tehlikeli yolculukları, alınan önlemlere ve yapılan denetimlere rağmen sürüyor.

Yasa dışı geçişlerin yoğunlaştığı güzergahlar arasında Edremit Körfezi de bulunuyor. Bölgede zeytinlikler arasına gizlenen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu onlarca kişinin can yeleklerini giyip şişme botla denize açılması, kameraya yansıdı.

Kucaklarındaki çocuklarla kalabalık bir şekilde şişme bota binen sığınmacılar, botun kendilerini taşıyıp taşımayacağına aldırmadan dualarla denize açıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Sığınmacıların tehlikeli yolculuğu kamerada hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 12 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sığınmacıların tehlikeli yolculuğu kamerada haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı