ANKARA HABERLERİ

Sığınmacı çocuklarla şenlikte buluştular

DHA
29.04.2017 - 11:46Son Güncelleme :
DHA

Hüseyin ÖZBALI/ANKARA, (DHA)- SIĞINMACILAR ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) tarafından düzenlenen ve UNICEF'in desteklediği Çocuk Şenliği, Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Atatürk Parkı'nda gerçekleşti. Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Atatürk Parkı, UNICEF'in desteğiyle Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) tarafından düzenlenen Çocuk Şenliği'ne ev sahipliği yaptı.
Şenlikte, UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle ve Avrupa Komisyonu Daimi Delegasyonu Üst Yöneticileri ve Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner  çocukları yalnız bırakmadı. UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle, farklı ülkelerden çocukları bir arada görmenin çok etkileyici olduğunu belirterek, emeği geçenlere ve Çankaya Belediyesine teşekkür etti. Çocuklara ve ailelerine hitap eden Gülsün Bor Güner ise 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamak üzere bir araya gelindiğini belirterek; “Çankaya Belediyesi olarak böyle bir şenliğe ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu özel günü çocuklara armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yoldan ilerliyor,  çocuklarımıza, gençlerimize ve geleceğimize sahip çıkıyoruz. Hepiniz hoş geldiniz" dedi.  
AİLELERİYLE BİRLİKTE KATILDILAR
Nazife Hatun İlköğretim Okulu'ndan 150, Uluğbey İlköğretim Okulu'ndan 200, Peyami Safa İlköğretim Okulu'ndan 15 Suriyeli öğrenci ve sınıf arkadaşlarının aileleriyle birlikte katıldığı şenlikte, yüzlerce çocuk doyasıya eğlenme imkanı buldu.
DOSTLUKLARIYLA ÖRNEK OLDULAR
Farklı okullardan Türk ve mülteci çocukları buluşturmanın ve onlara unutulmaz bir gün hediye etmenin amaçlandığı şenlikte aileleriyle birlikte piknik yapan çocuklar, uçurtmalarıyla gökyüzünü renklendirdi. Yüzlerini hayallerindeki kahramanlar gibi boyatan çocuklar, düzenlenen yarışmalar ve konserlerle keyifli bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı. Farklı ülkelerden çocukların bir arada oyunlar oynamalarına olanak sağlayan şenlik, çocukların tertemiz dünyasında dostluk ve kardeşlik duygularını da pekiştirdi. 
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sığınmacı çocuklarla şenlikte buluştular hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sığınmacı çocuklarla şenlikte buluştular haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı