« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Sığınacak bir bahanemiz yok"

Fenerbahçe'de 2-0'lık Kasımpaşa yenilgisi sonrası teknik direktör Aykut Kocaman'ın yerine yardımcı antrenör İsmail Kartal yayıncı kuruluşun sorularını yanıtladı...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Aykut Kocaman'ın yardımcısı İsmail Kartal, "Değerlendirecek fazla bir ey yok. Kasımpaşa'yı tebrik ediyoruz. Onlar maçı baştan sona kadar hak ettiler. Sığınacak hiçbir bahanemiz yok. İyi hazırlanmıştık. Trabzonspor maçında da git geller olduç Taraftarların tesisllere gelerek bize verdiği destek oldukça iyiydi. Biz bugün kötü oynadık, fazla söylenecek bir şey yok" ifadelerini kullandı.

BASIN TOPLANTISI

Fenerbahçe Futbol Takımı Antrenörü İsmail Kartal, Kasımpaşa karşısında kötü bir oyun ortaya koyduklarını, rakiplerinin kazanmayı hak ettiğini söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısına teknik direktör Aykut Kocaman katılmazken, yardımcısı antrenör İsmail Kartal basın mensuplarının karşısına geçti.

Kocaman'ın alınan mağlubiyetten sonra moralinin bozuk olduğunu, kendisinin basın toplantısına katılmayı uygun gördüğünü bildiren Kartal, yenilgiden çıkarmaları gereken dersler olduğunu belirterek, “Hafta içinde taraftarımızın, başkanımızın ve yöneticilerimizin antrenmana gelerek verdiği desteğe teşekkür ederiz. Bazen bu desteğin karşılığında futbol da yerini bulmayabiliyor. Oyunun başından itibaren Kasımpaşa takımı kazanmayı hak etmiştir. Teknik heyetini ve futbolcularını tebrik ediyoruz. Bizim teknik heyet ve futbolcular olarak bu mağlubiyetten sonra hepimizin ders çıkarmamız gerekiyor” diye konuştu.

Kartal, taraftarların takımın koşmadığı yönündeki tepkileriyle ilgili soruya verdiği cevapta ise, “Taraftarımız haklıdır. Tabii ki 2-0 geriye düşmüşsünüz, bunun verdiği sinirle 'takım koşmuyor' diyebilirler. Futbolculara, zaman zaman teknik heyete tepkilerini dile getirebilirler. Taraftarımız her zaman bizim baş tacımızdır. Onlar için bir şey söyleyemeyiz” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin ikinci yarılarda oyundan düştüğünün hatırlatılması üzerine Fenerbahçe Antrenörü, “Bundan dersler çıkarmalıyız. Kendimizi de işin içine kattım, oyuncularımızı da kattım. Bu düzelmeyecek bir şey değil. Hep beraber neden böyle oluyor diye teknik heyet ve futbolcularla yapacağımız toplantılar ve çalışmalarla birlikte bunu giderebileceğimizi düşünüyorum. Sahanın kötü oluşu bir bahane değil. Onlar da bu sahada oynadılar ve maçı kazanmasını bildiler. Biz kötü oynadık” şeklinde ifadeler kullandı.

-“Galatasaray'ın mağlubiyeti bizi ateşlemeliydi”-

Kartal, bir soru üzerine de şunları kaydetti: “Galatasaray'ın dünkü mağlubiyetinden sonra bu bizi ateşlemeliydi. Bugün alacağımız 3 puan zirve yarışında önemli bir avantaj sağlayacaktı bize. Bir de kötü oynayarak kaybettik. Normal bir şey değil. Fenerbahçe takımı kaybedebilir ama bu kadar kötü oynayarak kaybetmemeli. Bu önemli bizim için. Kaybedebiliriz, futbol. Ama yeterli derecede savaşır, mücadele edersiniz, rakip kazanır, buna bir şey diyemezsiniz. Ama biz maçı kazanabilecek kadar mücadele edemedik. Kötü olan buydu.”

Geçen sezon daha kötü bir dönemde daha iyi mücadele ettikleri ifade edilerek yöneltilen soru üzerine de Kartal, “Gerçekten çok önemli ve değerli futbolcular transfer ettik. Bu oyuncuların birbirleriyle olan uyumu kolay olmuyor. Ayrı kültürden, sistemlerden gelmişler, biz de bunları bir araya getirerek bir şeyi oluşturmaya çalışıyoruz. Bu biraz zaman alacak. Zaman alırken de alınan bu tip mağlubiyetler bize acı veriyor. Taraftar kadar bize de çok büyük acı veriyor” diye konuştu.

Bu arada, maçın ardından Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım soyunma odasına takımının yanına geldi.


Bunları da Beğenebilirsiniz