Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sigarayı bırakmanın en iyi yolu

  Hürriyet Haber
  31.05.2011 - 10:54 | Son Güncelleme: 31.05.2011 - 10:54

  Ankara Valiliği 31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü nedeniyle yaptığı açıklamada sigarayı bırakmak isteyenlere en güçlü ve etkili tedavinin aniden bırakmak olduğu mesajnı verdi.

  Ankara Valiliği, 31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, "Sigarayı kesin bırakma kararını bugün verin. Çünkü en güçlü ve etkili tedavi aniden bırakmaktır" dedi. Türkiye'de her yıl çok sayıda insanın sigara nedeniyle hayatını kaybettiğini söyleyen Valilik, tütün ürünlerinin zararlarından ve bunların alışkanlıklarından koruyucu tertip ve tedbirlerin alınmasında herkesin gereken özeni göstermesi gerektiğini açıkladı.

  "KADINLARDA VE GENÇLERDE SİGARA TÜKETİMİ ARTTI"

  Gençlerde ve kadınlarda sigara tüketiminin arttığına dikkat çeken Valilik, "erken yaşta başlandığı zaman, bağımlılık yapıcı oranı daha fazla olan ve içerdiği kimyasal maddeler nedeniyle kanser yapıcı etkisi yanında, insanı hiçbir faydası olmayan sigarayı bırakmaya hazır olun" dedi. Sigaranın içilebilme fırsatının, sigara içenler tarafından sınırsızca ve sorumsuzca kullanıldığını ifade eden Valilik, Ankara ili sınırları içinde kanunda belirlenen mahallerde hiçbir şekil ve surette veya gerekçesi ne olursa olsun, tütün ürünlerinni tüketilmesinin kanunen yasak olduğu ile genel toplum sağlığının korunması bakımından tüm ilgililerin bir kez daha uyarılması gerektiğini yineledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı