Sigara yakarak tuvaleti havaya uçurdular

Hürriyet Haber
16 Ocak 2015 - 11:11Son Güncelleme : 16 Ocak 2015 - 11:37

Almanya'da gizlice sigara içen iki Türk kızı patlamaya neden oldu. Olayda yaralanan genç Dilan'a dava açılabilir.

Almanya'nın Bayvera eyaletinde okul çıkışı umumi bir tuvaleti ziyaret eden 14 yaşındaki Dilan B. ve 13 yaşındak Ecem T., orada sigara içtikleri anlaşılmasın diye deodorant sprey sıktı. Ardından sigarayı yakarak meydana gelen patlamada ise iki kız ağır yaralandı. Olay yerine gelen helikopterle hastaneye kaldırılan kızların hayati tehlikesininin bulunmadğı belirtildi.

YÜZÜ VE ELLERİ YANDI
Yüzü ve elleri yanan Dilan'ın annesi Zeynep B. (34), "Dilan'ın durumu iyiye gidiyor. Artık tek başına yemek yiyebiliyor" dedi. Kızının sigara içtiğini bilmediğini ifade eden anne, "Tabi önce kızdım ama çocuğumun sağlığı her şeyden daha önemli" şeklinde konuştu.

Çantasında deodorant spreyleri taşıdığı ve olayda onların da patladığı belirtilen Ecem'in ise Nürnberg'de özel bir yanık tedavi birimine sevk edildiği belirtildi. Baba Şener T., "Ecem iyileşiyor. Henüz her yeri sargılı" dedi.

MALİ HASAR 10 BİN EURO
Patlamada meydana gelen mali hasarın 10 bin Euro olduğu belirtildi. Başsavcı Gerhard Schmitt, yapılan incelemelerden sonra 14 yaşındaki Dilan hakkında yaralama ve maddi hasar verme suçundan dava açılabileceğini açıkladı.

*Temsili fotoğraf.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı