Ege Haberleri

EGE

  Sigara vermedi onu öldürdüm

  Bahri KARATAŞ, İZMİR (DHA)
  27.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Göztepeli Veli Yılmaz Sarıcı’yı bıçakla öldürdükleri iddia edilen 4 kişi yakalandı. Bıçağı kulanan E.G., “Sigara istedim. Vermeyince öldürdüm” dedi.

  İZMİR Asayiş Şube Ekipleri bir yıllık titiz çalışma sonucu, faili meçhul bir cinayet daha aydınlatıldı. Geçen yıl Kordon’daki Vapur İskelesi yakınlarındaki olayda, barmenlik yapan Göztepe taraftarı Veli Yılmaz Sarıcı (28), yanlarına gelerek kendisinden sigara isteyen kimliği belirsiz dört kişiye olumsuz yanıt vermişti. Bunun üzerine çıkan kavgada Sarıcı, göğsüne saplanan iki bıçak darbesiyle kanlar içerisinde yere yığıldı. Hastaneye kaldırılan barmen hayatını kaybetti. Huzur Timi Ekipleri, bir yıldır karanlıkta olan cinayeti çözmek için çalışmalarını gizlilik içerisinde sürdürdü.
  İfadeler aynı
  Ekipler, olay gecesi dört kişinin bıçak çekip, alkol alan kişilerden zorla sigara ve içki istediğini tespit etti. Timler, olayı gerçekleştiren dört kişinin adına ulaştı. Dedektifler, olayı gerçekleştiren ve bıçağı kullandığı iddia edilen, E.G. (23), V.Y. (19), ağabeyi M.Y. (25) ile M.U.’yu (27) evlerinde yakaladı. Zanlılar olay gecesi cinayetin nasıl işlendiğini tüm ayrıntılarıyla anlattı. Bıçağı kullanan E.G., “Ölen kişiden sigara istedim. Bana ters cevap verdi. Ben de kendimi tutamadım. Bıçağı çıkartıp rastgele savurdum” dedi. Diğer zanlılar da aynı yönde ifade verdi.

  Veli Yılmaz için pankart

  ? Askerliğini Bosna Hersek’te başarıyla tamamlayan Sarıcı’nın ölümünün ardından polis ekiplerinin ilk araştırmaları sonuçsuz kalmıştı. Taraftar grubu üyesi olduğu Göztepeliler de Veli Yılmaz Sarıcı, için pankart açmıştı. Veli Yılmaz Sarıcı’nın ağabeyi Mahir Sarıcı, kardeşinin bir hiç uğruna öldürülmüş olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirerek; “O ölümü hiç hak etmedi. Katillerinin yakalanmış olması yüreğimize bir nebze su döktü” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı