Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şifreli makale

Fenerbahçe Başkanı kulübün aylık dergisindeki yazısında ezeli rakipleri başta olmak üzere, sezon sonuna doğru çeşitli iddialar ortaya atan ve spekülasyon yaratanlara göndermede bulundu. Çarpıcı açıklamalar yaparken yine esip gürledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
AZİZ Yıldırım kendilerini şampiyonluk yolundan kimsenin geri çeviremeyeceğini söyledi, ezeli rakiplerine ve spekülasyon yaratanlara çarpıcı mesajlar gönderirken, ilginç açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Başkanı, kulübün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe dergisinin mayıs sayısında “İnançla kenetlendik” başlığı altında yazısında camiaya umut dolu mesajlar verirken, bazı kesimlere de isim vermeden ateş püskürdü. Başkan Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

Fenerbahçe’nin tek rakibi Fenerbahçe’dir. Takımımız üzerine düşen görevi sahada layığıyla yerine getirdikten sonra, hiçbir güç bizi kaçınılmaz başarıya ulaşmaktan mahrum edemeyecektir. Dışarıdan yapılan kasıtlı tüm yorumların bizim için hiçbir değeri yoktur.

Tuhaf ve çirkin olaylar

Takımımızın son haftalarda aldığı başarılı sonuçların ardından, bu güne kadar Türk sporunda görülmemiş bir seviyesizlikle yapılan yorumlar, son derece çirkin ve yakışıksız isnatlar ve ithamlar birbirini izlemeye başlamıştır. Kendi kişisel varlıklarını ve popülaritelerini Fenerbahçe’yi karalayarak sürdürme gayretinde olanlar, bu dönemde artık kendilerinin dahi inanmadığı, ancak fantezi filmlerinde olabilecek senaryolar yazmaya başlamıştır. Bunlar Fenerbahçe’ye zarar vermekte ise de genelde Türk futboluna zarar vermektedir.

Yüzyıllık büyük kulüpleri rakibi şampiyon olmasın diye maç satacak şeklinde itham edenler, kaçan penaltının ardından, penaltının kaçma gerekçesi olarak penaltıyı atan futbolcunun rakip takım futbolcusu ile olan arkadaşlığına bağlayanlar, şerefi ile kulübüne hizmet eden futbolcuları ortada hiç bir somut veri yokken maç satmakla suçlayanlar, Türk futbolunu nereye götüreceklerini görmeyecek kadar gözü karadırlar.

Gerçeği geç de olsa gördüler

Hakemler hakkında yaptığımız sunumda söylediğimiz doğrular, çoğu kesimce duymazdan gelinmiş, “Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığıyla”, duyarlılık göstermesi gerekenler dahi gözlerinin önündeki gerçeğe karşı sessiz kalmayı yeğlemiştir. O gün ifade ettiğimiz gerçekleri duymazdan gelip sırt çevirenler, yarıştan koptukça bizim daha önce ifade ettiğimiz gerçeği geç de olsa görmeye başladılar. Dün bizlerin söylediklerinin bugün tıpa tıp aynısını söyleyenler, anlaşılmaz bir tavır ile yaşanan çarpıklıkların faturasını da bu konuları bize kesmeye çalışmaktalar. Hatalardan şikayet eden biz, nasıl oluyor da bunların müsebbibi olarak gösteriliyoruz?

Son Kasımpaşa maçındaki taraftarımıza sağladığımız bilet promosyon kolaylığı bazı kendini bilmezler tarafından son derece çirkin yorumlar ile eleştirildi. Oysa ki, aynı kişilerin yönetimimizin taraftarlarımızı stadyuma gelmeye teşvik eden bu davranışını eleştirmek yerine, bilet fiyatının yüksek olmasını eleştirmesini beklerdik.

100. yıldaki başarıyı yakalamak üzereyiz

FENERBAHÇE olarak son derece önemli ve özel bir dönemden geçtiklerini belirten Yıldırım, bir yanda amatör şubelerde verdikleri şampiyonluk ve dörtlü final mücadelelerinin, diğer yanda profesyonel futbol takımının kupa ve ligde şampiyonluk yarışının sürdüğünü vurguladı. Yıldırım, “Bu sene de 100. yılımızda elde ettiğimiz tarihi başarımızdan uzakta değiliz” dedi.

Türkiye Kupası müzemize gelecek

ZİRAAT Türkiye Kupası’nda Trabzonspor ile yapacakları zorlu final maçına değinen Aziz Yıldırım, “Bu yıl takımımızın Şanlıurfa’da Trabzonspor’a karşı oynayacağı final mücadelesinde galip çıkarak, 27 yıllık bir hasreti sona erdireceğini ve kupayı müzemize getireceğimize inanıyoruz” dedi. Fenerbahçe dergisindeki yazısında taraftarlara seslenen Yıldırım şöyle devam etti: “Süper Kupa sevinciyle başladığımız sezonu Lig ve Türkiye Kupası ile kapatmak istiyoruz. Bunu yapabilecek gücümüzün olduğunu biliyoruz. Taraftarımızla kenetlenerek bu başarılara ulaşacağımıza da eminiz.

Taraftarımıza güveniyoruz

Büyük Fenerbahçe taraftarının bizleri her zaman olduğu gibi kalan maçlarımızda da yalnız bırakmayacağına eminiz. Taraftarımızın desteği ile takımlarımız ve sporcularımız sahalarda şampiyonluklar yaşarken, güçlü mali yapımız ile de başarılarımızın kalıcı olması adına adımlar atıyoruz ve atmaya devam edeceğiz. Kupa ve şampiyonlukların sevinci ile dolu bir ay geçirme dileğiyle.”

Fedakar Gökhan

F.BAHÇE’li Gökhan Gönül, takıma katkı sağlamak ve şampiyonluğu yaşamak için sakat da olsa maçlarda görev aldığını belirterek, “Daha fazla ne olabilir ki? Ameliyatı şu an olsam 10 dikiş atılacaksa, sezon sonu ameliyat olsam belki 15 dikiş atılır. Şampiyonluğu yaşamak için buna razıyım” dedi. FBTV’de soruları yanıtlayan başarılı futbolcu, “Ameliyat olunca 2,5 ay sonra sahalara dönebileceğim. Sezon sonu ameliyat olursam yeni sezona yetişebileceğim” diye konuştu. Bugüne kadar en çok İbrahimoviç karşısında zorlandığını da belirten milli futbolcu, Messi ile karşılıklı oynamayı çok istediğini açıkladı.

Aziz Yıldırım’ın mesajları kimlere gitti

Reha Muhtar’a
Yüzyıllık büyük kulüpleri rakibi şampiyon olmasın diye maç satacak şeklinde itham edenler...

Muhtar ne demişti?
Fenerbahçe derbisinde, Galatasaray’ın yediği gol yenecek gibi bir gol değil. Neresinden bakarsan bak, bu gol yenmez. Peki bu golü nasıl yedi Leo Franco? Futbolun içindeki yıllar, gazetecilik, yöneticilik bana futbolun her zaman da çok da temiz oynanmadığını öğretti.

Erman Toroğlu’na
Kaçan penaltının ardından, kaçma gerekçesi olarak penaltıyı atan futbolcunun rakip takım futbolcusu ile olan arkadaşlığına bağlayanlar...

Toroğlu ne demişti?
Penaltıyı Brezilyalı Bobo’ya değil, Şilili Tello’ya attırırdım. Bobo Brezilyalıdır. Beşiktaş’ta oynayan yine Brezilyalı arkadaşı Nobre vardır. Fenerbahçe’nin Brezilyalı kaptanı Alex bunlarla çok samimi arkadaştır. Bunlar ailece görüşürler, gece gündüz beraberlerdi.

Ahmet Çakar’a
Şerefi ile kulübüne hizmet eden futbolcuları ortada hiçbir somut veri yokken maç satmakla suçlayanlar...

Çakar ne demişti?
Dünyadaki bütün kalecileri getirin; o korneri, Murat Şahin’in topa çıkışını ve sol kolunu uzatışını gösterin, inanıyorum ki tüm uzmanlar Murat Şahin’in bu hareketini koskocaman bir soru işareti ile karşılayacaklardır.

BJK ve GS’ye
Hakemler ve Federasyon hakkındaki serzenişlerimize sırt çevirenler, yarıştan koptukça bizim ifade ettiğimiz gerçeği gördüler...

Ne demişlerdi?
BEŞİKTAŞ: Federasyonla ilgili endişelerimiz var ve federasyonu gereğini yapmaya davet ediyoruz. Yeniden güven tazelemeye ihtiyaçları var.
ADNAN POLAT: Bağıran kazanıyor. Biz sessiz kalırsak, bizim hakkımız nasıl korunacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz