« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şifre değil, Fener çözüldü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SON iki yılın şampiyonu F.Bahçe’de işler iyi gitmiyor. Bırakın büyükleri, kümede kalmaya oynayan takımlar bile artık sarı lacivertlilere kök söktürüyor. Kısacası F.Bahçe, geçtiğimiz iki sezonda olduğu gibi değil. Hiçbir maçını kolay kazanamıyor. Bu durum da akıllara, "Ligdeki diğer takımlar Daum’un oyun planını, şifresini çözdüğü için mi sarı lacivertliler böyle zorlanıyor?" sorusunu getirdi. Hürriyet yazarları bu konuyla ilgili ilginç tespitlerde bulundu...

VEDAT OKYAR

Takım oyunu yok

DAUM’un bir şifresi zaten yok ki çözülsün. Oyuncuların tek tek şifresi çözüldü. Daum, Fenerbahçe’ye takım oyunu oynatmıyor, futbolcunun ayağına bakan bir oyun oynatıyor. Alex duran topla bir gol atacak diye bakılıyor. Eğer şampiyon olurlarsa yine tek tek futbolcunun ayaklarına bakarak olacaklardır. Daum’un bu takıma takım oyunu oynatma şansı da yok. Çünkü, beraber düşünen bir yapısı yok. Bu da puan kaybetmeye neden oluyor, olacaktır da. Rakipler artık Fenerbahçeli futbolcuları tek tek ezberlediler.

ERMAN TOROĞLU

İsminden korktular

GÜLDÜRMEYİN beni... Şifre önemli bir kavramdır. Kasalarda kullanılır. F.Bahçe’nin şifresi var demek ve bunun çözüldüğünü dile getirmek saflık olur. Olmayan bir şifreyi nasıl çözersiniz? F.Bahçe’nin isminden rakipler de korktu, hakemler de. Şimdi futbolcular da uyandı, hakemler de ortadan çalmaya başladılar. Hikaye bu kadar basit. Beşiktaşlılar da şifreyi çözdük derse, milleti güldürür. F.Bahçe 2.5 yıldır habire ölü toptan gol atıyor. Madem şifre çözüldü, Beşiktaş neden iki duran toptan gol yedi? En az iki tane de Cordoba çıkardı.

İLHAN SÖYLER

Her maç aynı

FENERBAHÇE’nin oynadığı futbolu beğenen var mı? Oyun kalıbı, presten çıkmış gibi. Her maçta aynı. Hiçbir değişiklik yok. Fenerbahçeliler’in şöyle zevk alarak, "Ohh ne güzel oynadık" diye izlediği bir maç var mı? Yok. Her maça acabalarla bakıyorlar. Futbolda oyun defanstan başlar ve ileri doğru açılır. Ama Fenerbahçe’de bu yok. Her şey bölük pörçük. Artık en küçük takım bile Fenerbahçe’de kimin ne yapacağını çözmüş, ona göre önlem alıyor. Rakiplerin bir tek korkuları var, o da sarı lacivertli formanın ağırlığı.

ERCAN SAATÇİ

Yıldızlara markaj

DAUM’un şifresinin olduğunu düşünmüyorum. Sezon başından beri aynı 11’i oynatıyor, hiçbir değşiklik yok. Yıldızların bireysel becerileri ve duran toplardaki hünerleriyle kazanıyordu F.Bahçe. Dolayısıyla rakip takımlar duran toplarda gerekli önlemi aldığında ve sonucu değiştirecek yıldız futbolculara adam markajı uyguladığında Fenerbahçe’nin işi zaten zor. Uzun süredir de çok iyi futbol oynayarak kazanmadığına hep birlikte şahit oluyoruz. Daum’un değil de futbolcuların şahsi yetenekleriyle ilgili şifreyi çözdüklerini düşünüyorum.

Bunları da Beğenebilirsiniz