Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şifo-Oktay

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

Gözlerim yanıltmadıysa, sevgili İlhami Kaplan, iki pozisyonda penaltıya karar verecek cesareti gösteremedi. Biri, Oktay'ın düşürülüşü, diğeri, Alpay'ın kolu ile topun yönünü değiştirmesi... Acaba, ne gibi düşünceler içindeydi İlhami Kaplan. Herhalde, iki pozisyondan ilkine penaltı düdüğünü çalsaydı, diğerini pas geçemezdi.

Beşiktaş, maçın genelinde ağır sahanın gerektirdiği koşullarda oynamaya özen gösterdi. Uzun toplar ilk tercihiydi Beşiktaş'ın... Orta sahayı çabuk ve hızlı paslarla geçtiği pozisyonlarda Karabük kalesinde hareket rahatlığı yakaladı. Ancak, Karabükspor'un da Beşiktaş kalesinde yakaladığı üç net pozisyon ilk yarının skorunu ve özellikle oyundaki dengeleri değiştirebilirdi.

Beşiktaş'ta koşan ve savaşan adam sayısı arttıkça, takım olabilme özelliğine yönelik olumlu sinyaller veriyor. Her bir futbolcu çapına ve kalitesine göre oynamaya özen gösteriyor. Ama hiçbiri yardımlaşmadan, fizik kavgadan kaçmıyor.

Beşiktaş'ın ikinci golü, iki klas hareketin bütünleşmesinden doğan nefis bir zeka ürünüydü. Şifo'nun topuğuyla düzeltip ortaladığı topa Oktay'ın vurduğu kafa, hiç ayırt edilmeden birlikte alkışlanmalıdır.

Karabük maçı, Beşiktaş'ın özlemini duyduğu bir deplasman galibiyetidir ve böyle bir galibiyete önemli bir haftada kavuşmasına da sevinmelidir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler