« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sıfırdan tekrar

Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü Zekeriya Alp, kural hatası nedeniyle iptal edilen maçın gollerinin yanı sıra, Beşiktaşlı Çağdaş ve Tayfur ile G.Birliği’nden Kerem ve Ömer’in gördükleri sarı kartların da geçerli olmayacağını açıkladı.

Ulaş SAĞ / DHA
SON GÜNCELLEME
Karar Çeşme’de alındı

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, geçen hafta oynanan ve 1-1 sona eren Beşiktaş-G.Birliği lig maçında kural hatası yapıldığı gerekçesiyle maçın yeniden oynanmasına karar verdi. İzmir’in Çeşme ilçesindeki Sheraton Otel’de dün yapılan toplantıdan sonra açıklama yapan Federasyon Basın Sözcüsü Zekeriya Alp, tekrarına karar verilen maçın 9 Mart Çarşamba günü BJK İnönü Stadı’nda yeniden oynanacağını ve sıfırdan başlayacağını söyledi.

Kartlar da silindi

Zekeriya Alp, iptal edilen karşılaşmanın gollerinin yanı sıra Beşiktaşlı Çağdaş ve Tayfur ile Gençlerbirliği’nden Kerem ve kaleci Ömer’in sarı kartlarının da geçerli sayılmadığını ifade etti. Maçın 58. dakikasında G.Birliği’nden Ali Tandoğan frikik atışı kullanırken, hakem Kuddusi Müftüoğlu baraj bozulduğu için top havadayken düdük çalmış, meşin yuvarlak ağlarla buluştuktan sonra bir kez daha düdük çalarak golü vermişti.

Aralarında çözsünler

Tekrarla ortaya çıkan maddi zararı çözmeyi iki kulübün yöneticilerine bıraktıklarını söyleyen Zekeriya Alp, bu konuda şunları söyledi: ‘G.Birliği’nin maddi bir kaybı söz konusudur. Maddi konularda iki kulübün mutabakatta bulunmasını önerdik. Şayet mutabakat olmazsa, bu konuda Futbol Federasyonu yönetimi karar alacak. Kötü tezahüratla ilgili Beşiktaş Kulübü ile sürdürülen disiplin kovuşturmasının devamına karar verdik.’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz