Gündem Haberleri

  Sıfır noktasında ölüm takibi

  Ramazan YAVUZ- Mustafa ŞAN- Ali GÜLERYÜZ- Canan ALTINTAŞ - Turan GÜLTEKİN- Ramazan İMRAĞ/KUZEY IRAK, DİYARBAKIR, (DHA)
  25.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin 12 askeri şehit etmesinin ardından Kuzey Irak sınırında askeri hareketlilik dün daha da arttı. Batman ve Şırnak’ta askeri araçlar konvoylar halinde sınır kesimine gitti. Diyarbakır 2’inci Hava Taktik Komutanlığı’ndan önceki gece ve dün havalanan F-16 savaş uçakları sınır boyunda keşif uçuşlarını aralıksız sürdürdü.

  Yüksekova’nın Dağlıca kesiminde PKK’lı teröristerin 12 askeri şehit etmesi, 16 askerin de yaraladığı saldırının ardından Türkiye-Kuzey Irak sınırındaki askeri hareketlilik tüm hızıyla sürüyor. Şırnak, Hakkari, Siirt’in kırsal kesimlerinde PKK’lı teröristlere yönelik sürdürülen ‘Sonbahar operasyonu’ kapsamında önceki gece Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde 20 araçlık konvoy ile özel eğitimli Jandarma Özel Harekat Timleri Kato Dağı’nı çıktı. Askerlerin çıkışının ardından Jandarma Komutanlığı’ndan top seslerinin yükseldiği duyuldu.

  Türkiye’nin Kuzey Irak’a olası bir sınır ötesi operasyonu öncesinde sınıra tank, top ve askeri malzeme sevkiyatı bugün yeniden hızlandı. Diyarbakır, Batman üzerinden giden yaklaşık 40 araçlık konvoy Şırnak’ın Cizre İlçesi’nden geçerek Uludere kesiminde sınır boylarına konuşlandırıldı. Konvoyda, toplar, askerler ve kapalı kasa kamyonlarda taşınan mühimmatla olduğu görüldü. Konvoyun geçiş güzergahında sıkı güvenlik önlemleri alınırken, havadan helikopterlerin de eşlik ettiği görüldü.

  HELİKOPTER TRAFİĞİ ARTTI

  Önceki gceden beri süren hava hareketliliği dün gündüz saatlerinde de aralıksız sürdü. Yüksekova 21'inci Sınır Jandarma Taktik Tugay Komutanlığı’na sürekli helikopterler iniş kalkış yaptı. Pistte 3 sikorsky tipi helikopter hazır bulundurulurken, ambulanslar da aynı bölgede bekletildi. Yüksekova semalarında helikopter sesi hiç eksik olmazken, çatışmaların sürdüğü belirtildi.

  SAVAŞ UÇAKLARI SINIRDA

  Diyarbakır 2’inci Hava Taktik Komutanlığı’ndan önceki gece ve dun havalanan F-16 savaş uçakları sınır boyunda keşif uçuşlarını aralıksız sürdürdü.

  Günün her saatinde art arda havalanan F-16 savaş uçakları, Kuzey Irak sınırında keşif uçuşları yaptı. Bölgede savaş uçakları keşif uçuşlarını sürdürürken, Kobra tipi helikopterlerle de terör yuvaları bombalanıyor..

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı