Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sierra'nın vücudunda kesikler vardı

  Selahattin GÜNDAY İstanbul DHA
  04.02.2013 - 12:21 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da kaybolduktan bir süre sonra cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra'nın ölümüyle ilgili olay yerindeki araştırmalar devam ediyor. ABD'li kadının cesedi girişi 40 santim olan bir dehlizde bulundu. Başında derin bir yara izi, vücudunda çizik ve kesikler vardı. Cesedin üzerinde ahşap bloklar vardı. Dehliz girişinin 40 santim olması nedeniyle Sierra'nın cesedinin öldürüldükten sonra getirilip konulduğu üzerinde duruluyor. Mahkeme 21 kişiden kan, tükürük, parmak izi örneklerinin alınmasına karar verdi.

  OTOPSİSİ TAMAMLANDI

  İstanbul'da kaybolduktan bir süre sonra ölü bulunan ABD'li Sarai Sierra'nın otopsisi tamamlandı. ABD'li Sarai Sierra'nın otopsisinde bazı bulgular elde edildi. Alınan örnekler, Adli Tıp Kurumu laboratuvarlarına gönderildi. Burada yapılan otopsinin ardından Sierra’nın cesedi, saat 17.00 sıralarında kiliseye ait bir cenaze aracıyla çıkarıldı. Sierra’nin cesedi Beyoğlu’daki Üç Horan Ermeni Kilisesi morguna konuldu. Kilise görevlileri, Sierra cenazesinin Amerika’ya götürüleceğini ancak yıkama ve tabutlanma işlemlerinin birkaç gün süreceğini söyledi. Kilise görevlisi, Sierra için kilise de tören yapılmayacağını da sözlerine ekledi. Polisin olay yerinde delil toplama çalışmalara ise devam ediyor.

  Örneklerin laboratuvar ortamında incelenmesinin ardından çıkan sonuçlarla beraber otopsi raporu hazırlanacak.Otopsi raporlarının genellikle 2-2,5 ay içinde tamamlandığı ancak Sarai Sierra'nın “özel durumu” nedeniyle sürenin biraz daha uzayabileceği öğrenildi. Raporun yaklaşık 3 ay içinde çıkabileceği tahmin ediliyor.

  POLİSLER OLAY YERİNDE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR / Foto Galeri

  İSTANBUL'TAKİ CİNAYET ORANI DÜNYA METROPOLLERİNE GÖRE DAHA DÜŞÜK

  OLAY YERİNDE ARAŞTIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

  Polisin, Sarai Sierra’nın ölümüyle ilgili olay yerindeki arama çalışmaları, saat 09.00’da tekrar başladı. Bugün delil arama çalışmalarında dedektör, çim biçme makinesi ve dedektör köpek de kullanıldı. Olay yeri ve çevresinde 3 dedektör ve bir köpekle geniş çaplı alan karış karış inceleniyor. Cinayetin aydınlatılmasında önemli bir ipucu olarak görülen Sierra’nın tablet bilgisayarı ile cep telefonu bulunmaya çalışılıyor.

  Sarayburnu- Cankurtaran arasında, surların dibindeki dehliz içinde kaybolduktan 12 gün sonra Asayiş Şube Müdürlüğü’nün kurduğu özel bir ekibin iz sürmesi ile cesedine ulaşılan Amerikalı Sarai Sierra için inceleme devam ediyor.

  40 SANTİMLİK DEHLİZ

  Polis kaynaklarından edinilen bilgilere göre cesedin bulunduğu yer, surların dibinde girişi 40 santim, içi küçük bir oda büyüklüğünde bir dehliz. Burada kot pantolonu ve iç çamaşırı dizine kadar indirilmiş halde cesedine ulaşılan Sierra’nın kafasında derin bir yara bulunuyor. Vücudunun büyük kısmında darp sonucu oluşan çürüklerin bulunduğu ve neredeyse her yerinde çizik ve kesiklerin olduğu belirlendi. Dehliz girişinin 40 santim büyüklüğünde olması nedeniyle Sarai Sierra’nın öldürüldükten sonra sürüklenerek buraya getirilmiş olabileceği üzerinde duruluyor.

  CESEDİN ÜZERİNDE AHŞAP BLOKLAR VARDI

  Ayrıca ceset bulunduğunda, üzerinde tren yollarında kullanılan ahşap blokların olduğu, bu durum cinayeti işleyen kişi ya da kişilerin cesedi saklamaya çalıştıkları tezini ortaya çıkarıyor.

  “EŞİ VE KARDEŞİ, SAVCIĞA İFADE VERDİ"

  Öte yandan öğle saatlerinde Sierra’nın eşi Stevens Sierra ile kardeşi David Jimenez’i savcılık müşteki olarak ifadeye çağırdı. Müşteki sıfatıyla ifade veren kardeşi ve eşi, Sierra’nın öldürülmesine ilişkin bilgilerinin olmadığını belirtti. Aile, Sierra’nın Danimarka’dan sonra İstanbul’a gezmek için geldiğini belirtti.

  KAFATASI KIRIĞINA SEBEP OLAN ALET ARAŞTIRILIYOR

  Öte yandan esrarengiz cinayetle ilgili polis tarafından yapılan araştırmada tüm hızıyla sürüyor. Adli Tıp Kurumu tarafından Sarai Sierra’nın cesedi üzerinde yapılan inceleme sonucunda hazırlanan ön raporda ölüm sebebi olarak genç kadının kafatasında meydana gelen kırık olduğu öğrenildi. Kafatasında meydana gelen kırığın nasıl bir aletle yapıldığının yetkililer tarafından araştırıldığı öğrenildi. Cinayet Büro Amirliği yetkilerinin de katıldığı ilk incelemede ceset üzerine tecavüz edildiğine dair bir emare bulunmadığı öğrenildi.

  Sarai Sierra’nın cesedinden alınan kan örneği ile tırnak aralarından ve cinsel organından alınan örneklerin incelenmesine başlandığı öğrenildi. Cesedin yakınlarında bulunan bir battaniye de incelemeye alındı.

  GÖRÜNTÜDEKİ GİYSİLERİN AYNISI

  Sarai Sierra’nın Sirkeci ve çevresindeki son görüntüleri ABD’li kadının cesedinin bulunmasında büyük katkı sağlamıştı. Sarai Sierra’nın son kamera görüntülerindeki giysileri ile cesedinin üzerindeki giysilerin aynı olduğu da belirlendi. Yetkililer olayla ilgili şu ana kadar herhangi bir gözaltı olmadığını soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğü belirttiler.

  21 KİŞİDEN ÖRNEK ALINACAK

  İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaplan, emniyette ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan 21 şüpheli ile Sierra’nın bedeninde bulunması muhtemel kan, doku ve tükürük örneklerinin karşılaştırmasının yapılabilmesi için öğle saatlerinde mahkemeye başvurdu. Savcılığın talebini akşam saatlerinde karara bağlayan İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesi, 21 kişinin örneklerinin alınmasını karar verdi. Yarın 21 kişinin Adli Tıp Kurumu’na gönderilerek örneklerinin alınması bekleniyor.

  Sierranın vücudunda kesikler vardı Polis, kayıp iPad ve cep telefonunun peşinde

   

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı