« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Siena maçı çok önemli

ULEB Erkekler Avrupa Ligi (A) Grubu'ndaki 3. maçında Hırvatistan'ın Cibona Zagreb takımını 67-62 yenen ve galibiyiet sayısını 2'ye çıkaran Fenerbahçe Ülker'de moraller yerinde.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Ülker Şube Sorumlusu Nedim Karakaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa Ligi'nde hiçbir maçın kolay olmadığını ve iyi mücadele etmeden kazanılamadığını belirterek, “Rakibimiz, grupta ilk 2 maçını kaybetmiş olması nedeniyle buraya mutlaka kazanmak için gelmişti. İlk periyotta tutuk kalsak da, diğer periyotlarda sahada istediklerimizi yapmayı başardık. Rahat kazanmamız gereken bir maçı son bölümde zora soktuk. Skorbord arızası nedeniyle oyuna verilen ara da bunda etkili oldu” ifadelerini kullandı.

Hedeflerinin gruptan mutlaka çıkmak olduğunu kaydeden Karakaş, Regal Barcelona maçının ardından iki karşılaşmadan galip ayrılmalarının kendilerini
memnun ettiğine kaydederek, “Şu anda iyi durumdayız. Sonuçlar bizi memnun ediyor” dedi.

Karakaş, özellikle önlerindeki Montepaschi Siena maçının önemine değinerek, şöyle devam etti: “Grup sıralamasındaki yerimiz ve bizim hedeflerimiz doğrultusunda, en önemli maçlarımızdan birini gelecek hafta Montepaschi Siena ile yapacağız. Bu maç, bana göre gruptaki en önemli karşılaşmamız. Elde edeceğimiz galibiyet, bize grubu iyi bir yerde bitirme şansı verecek. Eğer kaybedersek, gruptan çıkma yolunda çok şey yitirmeyiz ama hem takımın moralinin yüksek kalması, hem de ilerleyen maçlardaki iddiamız için mutlaka kazanılmalı. Bu karşılaşmaya büyük önem veriyoruz. Çok zorlu bir dönemde geçeceğiz. Hafta sonu Efes Pilsen'le, ardından Avrupa Ligi'nde Montepaschi Siena'yla ve son olarak da Galatasaray Cafa Crown'la karşılaşacağız.”

Nedim Karakaş ayrıca, Fenerbahçe taraftarlarının maçlarına henüz istedikleri düzeyde ilgi göstermiyor olması nedeniyle üzüntü duyduklarını, ancak ilerleyen haftalarda kendilerine olan desteğin artacağına inandıklarını sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz