« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Şiddetli bir depremde bile yıkılmaz'

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün "sağlam olmadığı" gerekçesiyle seyirci alınmamasını istediği Malatya İnönü Stadı kapalı tribünün, şiddetli bir depremde bile yıkılmasının söz konusu olmadığı belirtildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Malatya İnönü Stadı'nın kapalı tribününde inceleme yapan Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü heyeti, tribünün şiddetli bir depremde bile yıkılmasının söz konusu olmadığını belirtti.

Stattaki incelemelerini tamamlayan heyet, raporunu bugün kulüp yönetimine sundu. Raporda kapalı tribünü tavanının sağlam olduğu ve şiddetli depremde bile yıkılmasının söz konusu olmadığı vurgulandı.

Kulüp başkanı Haşim Karadağ ve yönetim kurulu üyeleri, raporu aldıktan sonra Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz ile yaklaşık 2 saat süren bir görüşme yaptı.

GENÇLİK VE SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE GÖRÜŞÜLECEK

Karadağ'ın, bazı yönetim kurulu üyeleri ve raporu hazırlayan ekipten bir kişiyle birlikte bu akşam Ankara'ya giderek Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü yetkilileriyle görüşeceği belirtildi.

Görüşmede eski rapor ile yeni raporun karşılaştırılarak fikir alışverişinde bulunulacağı ifade edildi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, "sağlam olmadığı" gerekçesiyle kapalı tribüne seyirci alınmamasını istemiş, bunun üzerine geçen hafta yeni sezon açılışını yapan Malatyaspor Kulübü yönetimi, kapalı tribüne taraftar almamıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler