Gündem Haberleri

  Sıcaklıklar artacak

  ANKA
  07.05.2010 - 09:58 | Son Güncelleme:

  Türkiye’nin doğu kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Ankara ve Kırıkkale çevrelerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Türkiye’nin, kuzey, iç ve doğu kesimlerinde sıcaklar bugün 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin doğu kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Ankara ve Kırıkkale çevrelerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Türkiye’nin, kuzey, iç ve doğu kesimlerinde sıcaklar bugün 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

  İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

  Yapılan değerlendirmelere göre, bugün bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

  İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu sabah saatlerinde sisli (22)

  ANKARA : Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (26)

  İZMİR: Az bulutlu ve açık (26)

  ADANA: Parçalı bulutlu (27)

  ANTALYA: Parçalı bulutlu (24)

  SAMSUN: Parçalı bulutlu (22)

  ERZURUM: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (17)

  DİYARBAKIR: Parçalı, zamanla çok bulutlu (25)

  BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

  Yapılan tahminlere göre bölgelerde hava durumu bugün şöyle olacak:

  MARMARA: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde kuzey ve doğusunda sis hadisesi görülecek.

  EGE: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

  AKDENİZ: Parçalı bulutlu geçecek.

  İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bayburt çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Bingöl, Muş, Van, Ağrı, Iğdır) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, doğusu parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı